Foto Video

Čelní střet skončil smrtí řidiče

Smrtelná dopravní nehoda uzavřela hlavní tah z Plzně na Klatovy

neděle 25. září 15:58 , aktualizace 17:37

Doprava Nehody Smrt

Partner článku – KS Therm

     Dnes krátce před třetí hodinou odpoledne došlo na silnici I/27, tedy hlavním tahu z Plzně na Klatovy, mezi Horní Lukavicí a Přešticemi, k vážné dopravní nehodě, konkrétně střetu dvou osobních vozidel.
     Podle informací z místa zde měl řidič, který ve vozidle cestoval sám, náhle přejet do protisměru a čelně se střetnout s protijedoucím osobním vozem, ve kterém cestovala rodina se dvěma dětmi. Oba vozy byly po střetu odraženy mimo silnici.


     Z místa bylo hlášeno několik zraněných a minimálně dvě osoby v bezvědomí, k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky. Zraněným ještě před příjezdem hasičů a záchranářů poskytovali první pomoc svědci nehody, kteří také u muže v bezvědomí zahájili laickou resuscitaci. 
     "Partner vyprošťoval z Fordu Mondeo řidiče ve věku okolo 35 - 40 let, který byl ve voze nepřipoutaný. Ten muž byl v bezvědomí a bez známek života s otevřenou ranou na hlavě a koleni. Ihned ho společně s dalšími svědky začali resuscitovat. Lidé v druhém autě, kde byly i dvě děti, byli naštěstí relativně v pořádku, zřejmě i díky airbagům.
     Řidič který před tím jel za tím Mondeem uvedl, že řidič před nárazem do protijedoucího auta velmi kličkoval,"
uvedla nám svědkyně nehody.

     Bohužel řidič, který ve voze cestoval sám, utrpěl natolik vážná a rozsáhlá zranění, že mu již nebylo pomoci a na místě jim podlehl.

     "Záchranáři na místě ošetřili ženu a muže oba ve věku 38 let, a se středně těžkými zraněními je transportovali na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín, tam byly také transportovány dvě děti s lehčími zraněními. U muže z druhého automobilu záchranáři zahájili neodkladnou kardio-pulmonálni resuscitaci, přes veškerou snahu zasahujících se však nepovedlo obnovit jeho životní funkce a lékařka konstatovala jeho úmrtí na místě," doplnila mluvčí záchranářů.

    "Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění osoby," potvrdila nám mluvčí policie s tím, že policisté na místě nyní provádí neodkladné a neopakovatelné úkony, silnice je v místě nehody zcela uzavřena po dobu nezbytně nutnou k jejímu zadokumentování a šetření na místě. Na místo byl samozřejmě povolán koroner a šetření nehody si převzali kriminalisté.

    Doprava je odkláněna na náhradní objízdné trasy a policisté žádají řidiče o maximální obezřetnost na objízdných trasách. 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.