Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Celodenní program, lampionový průvod a uzavřené centrum Plzně

Oslavy 101. výročí vzniku samostatného Československa přinesou dopravní opatření

23. října 2019 18:02 , aktualizace 18:25

Doprava

Partner článku – Avalon Wellness

     Oslavy 101. výročí vzniku samostatného Československa, které se konají v Plzni v pondělí 28. října, s sebou přinesou některá dopravní opatření. Půjde zejména o omezení provozu v podvečerních hodinách na Klatovské třídě, náměstí Republiky a v několika ulicích v centru města. Do programu oslav se zapojilo více než čtyřicet turistických cílů, sportovišť a významných plzeňských institucí. Rezervace a vstupenky na vybraná místa jsou již vyprodané, na většinu lokalit se však lidé dostanou bez nich.
     Kvůli konání pietního aktu na náměstí T. G. Masaryka bude v době od 17:00 do 17:30 hodin omezena doprava v jednom jízdním pruhu na Klatovské třídě podél náměstí T. G. Masaryka. Kvůli lampionovému průvodu pak bude Klatovská třída od 17:55 hodin v obou směrech uzavřena v úseku od křižovatky ulic U Trati a Borská po křižovatku Husova a Smetanovy sady. Od této doby nebude možné projet ani Americkou třídou od Jungmannovy ulice, celou Jungmannovou ulicí, Františkánskou a Kopeckého sady v úseku ulic Goethova a Františkánská.
     Dopravní omezení se dotkne i náměstí Republiky, kde bude od 16 hodin do odchodu průvodu platit zákaz parkování podél náměstí a částečně i v Prešovské a Pražské ulici. Rovněž nebude možno parkovat v Dřevěné ulici. V 18 hodin se pak náměstí uzavře pro veškerou dopravu. Tramvaje číslo 1 i 2 a autobusy veřejné dopravy tudy projedou naposledy v 18:15.  Provoz se obnoví po skončení akce, v nejkratší možné době, bezprostředně po rozptýlení davu diváků.
     Rezervace a předprodej vstupenek na vybraná místa byl zahájen už 7. října, v současné době je vyprodáno. To se týká například prohlídek radnice, Měšťanské besedy, Loosových interiérů, prohlídek Velkého i Nového divadla nebo třeba Vodárny Plzeň. „Na většinu míst se však lidé dostanou i bez předem zakoupené vstupenky, například do zoologické zahrady, Dinoparku, DEPO2015 nebo Techmanie,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.
     Obyvatele i návštěvníky Plzně čeká 28. října tradičně pestrý celodenní program, který završí lampionový průvod a v 18:30 ohňostroj. Lidé budou mít možnost podívat se do muzeí, galerií, historických památek, kulturních zařízení, zahrad, sportovních center a jiných zajímavých plzeňských objektů za symbolické vstupné 28 korun, případně zdarma. Součástí oslav bude také vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka u Památníku národního osvobození v 17 hodin.

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.