Foto

Dopravní přestupek odhalil trestný čin

"Když máš zákaz řízení, není dobrý nápad projet zákazem vjezdu"

16. února 2021 16:56 , aktualizace 17:21

Městská policie

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Dnes po čtvrté hodině odpoledne si dost zavařil muž narozený v roce 1995, který si s vozem Opel zkrátil cestu přes zákaz vjezdu v rekonstruované části Slovanské aleje v Plzni. Mužova jednání si všimli strážníci, samozřejmě vůz zastavili, zkontrolovali a chtěli vyřešit přestupek.
     Při kontrole se muž podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla s negativním výsledkem, problém ale nastal ve chvíli, kdy ho strážníci prověřili v databázi řidičů. Vyšlo totiž najevo, že má platný zákaz řízení a je tedy podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí. Muž se na místě vymlouval, že jen převážel nově pořízený vůz do servisu, což mu ale samozřejmě nijak nepomohlo.
     Strážníci na místo přivolali policisty, kteří si případ převzali a po zajištění odstaveného vozidla muže převezli na oddělení dopravní policie k dalším úkonům. 


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.