Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Charlie utrpěla zhmožděniny i zlomeniny po celém těle

Případem otřesného týrání fenky Charlie se intenzivně zabývají kriminalisté

8. června 2023 15:52 , aktualizace 16:03

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté se na základě přijatého oznámení intenzivně zabývají případem možného spáchání trestného činu týrání zvířat, kterého se měl majitel dopustit na fence Charlie.

     "Mladý muž v přesně nezjištěné době opakovaně surovým a trýznivým způsobem týral fenu křížence menšího plemene stáří okolo šesti měsíců, která v důsledku delší dobu trvajícího týrání utrpěla mnohačetná vnitřní i vnější poranění, která si vyžádala veterinární ošetření," popsala nám otřesný případ mluvčí policie.

     Podle našich informací fenka utrpěla zhmožděniny a zlomeniny po celém těle včetně hlavy, majitel se ale hájí tvrzením, že Charlie prý pouze za neposlušnost švihl proutkem. Stopy na jejím těle však ukazují, že do Charlie s největší pravděpodobností spíše kopal nebo po ní šlapal.

     "Fenka byla odebrána majiteli na základě rozhodnutí odboru životního prostředí a umístěna do předběžné náhradní péče do rodiny spolehlivé chovatelky. Zvíře má však trvalé následky na zdraví. Pokud bude zahájeno trestní stíhání chovatele, hrozí mu u soudu trest odnětí svobody na dva roky až šest let," doplnila informace mluvčí policie.

Foto PČR


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.