Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Chcete být v dobrovolnickém týmu podílejícím se na záchranách lidských životů?

Záchranný SAR Tým Českého červeného kříže Plzeň – město a Rokycany hledá nové členy

27. května 2021 19:41 , aktualizace 20:12

      Při organizaci Český červený kříž Plzeň - město a Rokycany nově vzniká Záchranný tým zaměřený nejen na poskytování zdravotnické asistence na kulturních a sportovních akcích. Jeho hlavní složkou totiž má být i tým SAR, který by měl do budoucna spolupracovat se složkami IZS při mimořádných událostech.
      "Členy záchranného týmu připravujeme na činnosti a pomoc při hromadných neštěstích, katastrofách a jiných mimořádných událostech jako jsou povodně, pohřešování osob, pátrací akce, pandemie a podobně," popsal nám velitel záchranného týmu Jan Kula.

V rámci Záchranného týmu se cvičí členové ČČK v několika specializovaných činnostech:

Zdravotnická sekce

      Součástí zdravotnického týmu jsou profesionální zdravotníci, lékaři, sestry a vyškolení laici, kteří mají minimálně kurz Zdravotník zotavovacích akcí a nebo První pomoc pro příslušníky tísňových složek IZS. Pravidelně všichni členové procházejí dalšími školeními v rámci přípravy členů zdravotnického týmu.
      Zdravotnický tým je připraven k nasazení při hromadných neštěstích a katastrofách jako podpora IZS v péči o stabilizované zraněné a nezraněné pacienty. V případě pandemie jsou členové schopni nasazení jako podpora zdravotníků ve zdravotnických zařízeních. V letošním roce byli takto nasazeni v nemocnicích ve Stod, Domažlice a Karlovy Vary. 
      Zdravotnický tým také zajišťuje zdravotnické dozory na kulturních a sportovních akcích jakéhokoliv rozsahu. Někteří členové jsou již také součástí programu Zdravotnické záchranné služby First Responder.

Humanitární sekce

     Členové humanitární sekce jsou školeni v pomoci IZS během mimořádných situací a katastrof. Zajišťují podporu profesionálním složkám jako je distribuce jídla a tekutin, fyzická pomoc při likvidování škod či přípravě obrany před působením živlů jako jsou například povodně a jsou školeni jako pečovatelé o evakuované osoby.

Pátrací sekce - SAR team

     Členové pátrací sekce jsou školeni k provádění pátrání po pohřešovaných či ztracených osobách jak v terénu, tak v městské zástavbě a součástí týmu jsou i kynologové s vycvičenými psy. Pátrací sekce je propojená se sekcí zdravotnickou, lezeckou a potápěčskou.

Lezecká a potápěčská sekce

      Někteří ze členů záchranného týmu jsou již nyní držiteli potápěčských či lezeckých licencí a další členové se připravují tyto výcviky absolvovat v následujících měsících. Lezci a potápěči mohou provádět pátrání, vyhledávání, zajištění a záchranu osob či zvířat z nedostupných míst jako jsou vodní plochy, hornaté či skalnaté prostory, jeskyně a podobně.

Psychosociální pomoc

      Již nyní je několik členů proškoleno v akreditovaném kurzu Krizová intervence. Do budoucna je plánováno proškolení v první psychické pomoci a krizové intervenci u všech členů pátrací a zdravotnické sekce.

      Záchranný tým soustřeďuje všechny tyto sekce. Je veden krizovým štábem dostupným nepřetržitě a je schopen nasazení v oblasti Plzeňského kraje na žádost IZS či jednotlivců nebo organizací s povolením složek IZS.

Chcete se i Vy zapojit?  

      Pokud i Vás zajímá získávání znalostí jak pomáhat ostatním a chtěli byste se na činnostech Záchranného týmu Českého červeného kříže Plzeň - město a Rokycany podílet, máme pro Vás dobrou zprávu a pozvánku.
      "Pokud máte zájem o akci, zábavu, ale i se něco nového naučit, hledáme nové členy a seznámit se s námi můžete přijít už zítra od tří hodin odpoledne do školícího střediska Českého červeného kříže Plzeň - město a Rokycany v Tylově ulici číslo 20 v Plzni.
      Přijmeme kohokoliv se zájmem o dobrovolnou činnost záchranáře,"
zve zájemce velitel záchranného týmu Kula.

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.