Opilí chodci zkopali řidiče

Řidič nacouval do chodců, ti na něj pak zaútočili a zbili ho

17. června 2019 11:04 , aktualizace 12:09

Alkohol Napadení Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek 14. června před půlnocí došlo k dopravní nehodě na křižovatce ulic Luční a Pod makovým vrchem v Holýšově.
     Třicetiletý řidič osobního automobilu Ford Galaxy jedoucí ve směru od ulice Jiráskova třída při otáčení v křižovatce částečně coul k místnímu baru a přitom drobně narazil do skupiny opilých chodců, kteří přecházeli Luční ulici.
     Někteří z chodců pak zřejmě z pomsty zaútočili na auto. "Šestačtyřicetiletý chodec údery pěstí poškodil čelní sklo výše uvedeného vozidla, kopy nohou poškodil loketní opěrku sedadla řidiče a také napadl řidiče vozidla. Poté došlo ke vzájemné potyčce všech.
     Škoda na vozidle byla vyčíslena na 16 500 korun. Holýšovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví a případem se dále zabývají,"
uvedla mluvčí policie.

Vyšetřování

     Šetřením na místě dopravní nehody bylo zjištěno, že skupina chodců nepřecházela komunikaci mimo přechod kolmo k její ose.
     Na osobním automobilu Ford Galaxy a na oděvu chodců nevznikla při nehodě žádná škoda a nedošlo k žádnému zranění. Respektive šestačtyřicetiletý a sedmačtyřicetiletý muž prý utrpěli lehké zranění, ale na místě záchranáře odmítli a v případě nutnosti si prý skočí ke svému lékaři.
     Přítomnost alkoholu u řidiče osobního automobilu byla vyloučena dechovou zkouškou. Odbornému měření se podrobili i chodci, u sedmačtyřicetiletého muže naměřili 2,19 promile alkoholu v krvi, u šestačtyřicetiletého 1,61 promile alkoholu, u padesátileté chodkyně byl zjištěn pozitivní výsledek 1,16 promile alkoholu v krvi a u sedmačtyřicetileté chodkyně 0,91 promile alkoholu v krvi.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.