Foto Video

Čisté zlo: "Voláme sanitku!", lhali zbabělci

Opilí muži ze zbabělosti ohrozili život dítěte

17. července 2017 07:23

Alkohol

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


  Včera odpoledne jsme informovali o dopravní nehodě, ke které došlo u Ostřetína u Bezvěrova a během níž osobní auto srazilo dítě. Uvedli jsme mimo jiné, že na místo okamžitě vyráželi záchranáři a policisté, a asi 8letou dívku transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň na úrazovou ambulanci. 
     Šetření policie ukázalo, že se dva opilci rozhodli odtáhnout na laně nepojízdné auto dalším vozidlem, a když jeli kolem skupinky dětí, jdoucích do nedalekého skautského tábora, došlo k prasknutí lana. Jako první jedoucí Renault děti minul, ale tažený Fiat do nich najel a srazil holčičku.
     "Oba muže jsme podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. První muž nadýchal 0,29 a druhé 1,66. U obou mužů jsme provedli i test na přítomnost drog, který byl negativní," uvedla včera mluvčí policie s tím, že policisté se případem nadále intenzivně zabývají.

Voláme sanitku, lhali!

     My se ale v průběhu dne dozvěděli nové, podstatné a hlavně nepochopitelné skutečnosti o tomuto případu. Starší skauti nedaleko místa nehody vybudovali svůj tábor a jeli přivítat svůj dorost, tedy vlčata. Starší a zkušení vedoucí nové děti vedli po správné straně silnice tak jak se má, tedy jeden šel vepředu a druhý vzadu za dětmi. 
     Nikdo z nich samozřejmě nemohl tušil, že po silnici pojede místní opilá spodina se dvěma vraky aut, kdy jedno ani nemělo registrační značku a také, že jeden z opilců nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Když lano prasklo, tažený vůz smetl malou holčičku a ošklivě jí přerazil ruku. 
     Oba muži poté, co najeli do dětí zastavili a vyděšeným skautům řekli, že ihned volají záchranku. Jeden vedoucí tedy šel s dětmi dál, aby nemusely sledovat zraněnou kamarádku a další vedoucí ošetřoval plačící dívenku. Tento vedoucí si pak také všiml, že oba muži s auty odjeli, ale nevěnoval tomu pozornost, protože předpokládal, že pouze dávají auta stranou. 
     Když ale po chviličce zjistil, že muži odjeli úplně, napadlo ho ověřit, zda je záchranka skutečně zavolaná. Ukázalo se však, že tyto lidské hyeny lhaly a hovor s dispečinkem pouze předstíraly, ačkoli nemohly tušit, zda dívenka nemá třeba i vnitřní zranění. Záchranáři tedy zbytečně vyjeli na místo později než by mohli. 
     Muži z místa ujeli a jediné o co se starali, bylo jak a kam schovat obě auta, která nehodu způsobila. Jeden vůz schovali do místního bývalého JZD, druhý pak zřejmě do lesa.

Vedoucí Damián

     Poté co záchrannou službu zavolal vedoucí dětí, byla dívenka transportována do nemocnice v Plzni, kam ji doprovázel její vedoucí a kde jsme se s nimi později setkali. Dívka je v nemocnici hospitalizována, není v ohrožení života, ale velmi oplakala svůj vytoužený tábor, kam se celý rok těšila a vlastně ho ani neviděla, protože opilý idiot jí srazil ještě cestou do tábora.
     Policie oba řidiče dopadla za pomoci místních obyvatel, kteří, když se dozvěděli co se stalo, sami pachatele našli a policii přivezli.
     Mladý vedoucí skautů Damián se ukázal jako skvělý a obětavý kluk, s dívenkou zůstal v nemocnici až do devíti do večera, prý aby tam nebyla sama, takže propásl všechny vlaky do tábora. Když jsme se to dozvěděli, sami jsme ho tam v průběhu noci odvezli.
     Damiánovi i ostatním skautům přejeme klidný zbytek tábora, dívce brzké uzdravení bez následků a oběma "řidičům" pokud možno dlouholeté vězení.

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.