Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Čtyři vážné dopravní nehody během jediné hodiny

Záchranné složky dnes vyrážely k většímu množství nehod včetně převráceného sypače

28. listopadu 2023 15:54 , aktualizace středa 29. listopadu 09:10

Doprava Hasiči Nehody Policie Záchranáři


     Ani dnešní dopoledne nebylo pro záchranné složky příliš klidné a i vlivem počasí došlo hned k více dopravním nehodám, během jedné hodiny byly dokonce čtyři vážnější najednou.

Auto po střetu skončilo na střeše

     Krátce před jedenáctou hodinou se střetly dva osobní vozy v ulici 5. května v Klatovech, přičemž jeden z vozů skončil převrácený na střeše.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky hasiči zajistili místo nehody i protipožární opatření a záchranáři si do péče převzali dva zraněné. 

     "Řidička narozená v roce 1950 s osobním vozidlem tovární značky Fiat Punto jela ve směru od centra Klatov na obec Železná Ruda a z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se čelně střetla s osobním automobilem tovární značky Škoda Fabia řidiče narozeného v roce 1969," popsala tisková mluvčí policie s tím, že u řidiče i řidičky bylo požití alkoholu vyloučeno dechovými zkouškami.

Řidička ztratila vládu nad vozem a srazila sloup lampy

     K další nehodě došlo před půl dvanáctou na Jateční třídě v Plzni.


     O této nehodě jsme již informovali v článku:

Řidička ztratila vládu nad vozem a srazila sloup lampy

Řidička ztratila vládu nad vozem a srazila sloup lampy

28. 11. 2023, 12:35, aktualizace 28. 11. 2023, 14:52

Dopravní nehoda zablokovala Jateční třídu

Střet vozů u Losiné

     V půl dvanácté pak došlo na silnici 20/I nedaleko sjezdu z D5 na Losinou ke střetu dvou osobních vozů, konkrétně Nissan a Škoda, při které byl vůz Škoda nárazem odražen do stromu. 

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili prostor události i protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Dvě ženy si převzali do péče záchranáři. "Záchranáři z místa transportovali dvě ženy narozené v letech 1969 a 1996, obě s lehčími zraněními na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," sdělila nám mluvčí záchranářů.

     Okolnosti této nehody policisté stále šetří, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     "Řidič narozený v roce 1985 jel s vozem Nissan po vozovce silnice I. třídy č. 20 ve směru od Losiné na Plzeň, nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za vozidlem, které jelo před ním, a z důvodu, aby se vyhnul střetu s tímto vozidlem, strhnul řízení do protisměrného směru jízdy, kde narazil do protijedoucího vozidla tovární značky Škoda Octavia řidičky narozené v roce 1996. Vozidlo tovární značky Škoda Octavia dostalo vlivem střetu s vozidlem Nissan neřízený přetáčivý smyk a následně z vozovky vyjelo vlevo v jeho směru jízdy do travnatého příkopu, kde zadní částí narazilo do kmenu stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky a její spolujezdkyně narozené v roce 1969. Dechové zkoušky u obou řidičů byly s negativními výsledky," doplnila tisková mluvčí policie.

Převrácený sypač

     Po půl dvanácté pak došlo k nehodě na silnici 22/I zhruba na úrovni Soustova, kde havaroval sypač.

     "Řidič sjel s vozidlem do příkopu, poškozeno bylo pouze vozidlo, žádná jiná škoda na zdraví ani majetku nevznikla," uvedla k této nehodě mluvčí policie s tím, že u řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla negativní. 
     Silnice byla po dobu vyprošťování vozidla uzavřena, nyní je již průjezdná.

Foto HZS, video KP


 

Spa & Wellness Hotel Čajkovskij****

Spa & Wellness Hotel **** Vám přináší komplexní lázeňské a wellness služby - jsme certifikovaný lázeňský hotel s originální vřídelní vodou. Nabízíme komfortní ubytování v pokojích a apartmánech s veškerým luxusem. Můžete u nás zakoupit výhodné wellness balíčky či vouchery jako dárek pro Vaše blízké