Foto

Čtyři za dvanáct hodin

Včera po Plzni chytali několik lidí a dokonce i pacienta uprchlého z nemocnice

středa 21. července 17:26 , aktualizace čtvrtek 22. července 18:13

Alkohol Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Security

V průběhu včerejšího dne plzeňští strážníci zajistili hned čtyři osoby v pátrání.

Prchal pěšky i tramvají

     Podezřelého muže si strážníci všimli v Husově ulici, a protože měli dojem, že by se mohlo jednat o osobu v pátrání policie, chtěli ho zkontrolovat. Když však muž viděl strážníka vystoupit ze služebního auta, dal se okamžitě na útěk směrem do ulice Kardinála Berana a dál prchal ulicí Tylova až na Klatovskou třídu, kde nastoupil do právě odjíždějící tramvaje. Protože ho ale jeden ze strážníků celou dobu pronásledoval pěšky, zatímco druhý mu nadjížděl autem, podařilo se strážníkům tramvaj zastavit a uprchlíka v ní zajistit.
     Následná lustrace v policejních evidencích potvrdila, že na pětatřicetiletého muže je vydaný příkaz k zatčení a strážníci ho proto převezli na obvodním oddělení Policie, kde ho předali. 

Schovávali se na stavbě

     V půl druhé v noci strážníci kontrolovali podezřelé zvuky, které vycházely ze staveniště u křižovatky ulic Mikulášská a Železniční na Slovanech. V prostoru stavby zajistili tří cizí osoby a při provedené kontrole totožnosti zjistili, že hned dva muži jsou v policejním pátrání.
     Po předvedení na obvodní oddělení si policisté dvojici převzali k dalším právním úkonům.

Z nemocnice utekl i s kanylou v ruce

     Nejpodivnější případ se ale odehrál na Lochotíně, kdy se na městskou policii obrátili pracovníci Fakultní nemocnice, že z prostoru centrálního příjmu uprchl pacient, který byl do nemocnice přivezen pod silným vlivem alkoholu a mohl by být v přímém ohrožení života. Strážníkům se čtyřiačtyřicetiletého muže, který měl v ruce ještě zavedenou kanylu, v blízkosti areálu podařilo najít. Vzhledem k tomu, že muž začal v průběhu řešení události kolabovat a tak na místo museli vyjet i záchranáři. Strážníci poskytli asistenci při jeho převozu i dalších úkonech prováděných lékařským personálem. 

Foto MP

 

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost