Aktuálně Foto Video

Další velká razie revizorů se dnes ráno prohnala Karlovem

Jednasedmdesát pokut během jedné jediné hodiny

úterý 29. května 09:31 , aktualizace 12:04

Doprava Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych


          Dnes ráno od pěti hodin probíhala na Borských polích za asistence městské, státní a cizinecké policie další velká akce revizorů plzeňských dopravních podniků. Ta byla zaměřena především na trolejbusy.

     Akce se zúčastnila asi desítka revizorů, kteří v úseku mezi zastávkami Karlov a Techmania kontrolovali cestující a ty, kteří neměli jízdní doklady v pořádku poté vyváděli na zastávku k dalším úkonům.
     Pro ověření dokladů totožnosti na místě kontroly asistovali strážníci a policisté. Ti byli na místě z důvodu dřívějšího častého napadání revizorů , hlavně ze strany cizinců. Právě jejich přítomnost případné agresory uklidnila a zasáhnout tak dnes vlastně nemuseli, pouze v několika případech asistovali při kontrole dokladů osob, které se odmítly prokázat revizorům. Ve čtyřech případech pak museli ztotožnit osoby, které doklad totožnosti neměly.

     Tyto opakované akce mají úspěch, počty černých pasažérů se snižují, ale i tak revizoři dnes během přibližně hodiny udělili 71 pokut, z toho 66 dokladovaných a 5 zaplacených na místě. Mezi pokutovanými bylo 31 Čechů a 40 cizinců.

     Sami revizoři nám na místě řekli, že i podle nich tyto časté akce přinášejí viditelné výsledky a ani k takovému množství konfliktů jako dřív již nedochází.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.