Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Příslušníci IZS darovali 15 litrů krve, děkujeme!

"Daruj krev s IZS" - Unie bezpečnostních složek zorganizovala dobročinnou akci

Autor: Petr Novák úterý 12. března 09:39 , aktualizace 11:51

Hasiči Městská policie Policie Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera ráno bylo transfuzní oddělení Fakultní nemocnice v Plzni zaplněno příslušníky z řad hasičů, strážníků, policistů a záchanářů.
     Akce s názvem "Daruj krev s IZS" se uskutečnila z popudu organizace Unie bezpečnostních složek. Organizací této akce se ujal profesionální hasič Miroslav Kalabis a strážník plzeňské městské policie Bc. Artur Tereščenko. "Daruj krev, daruješ život," to je motto dárců.

     Dobrou zprávou je, že z 35 dárců, kteří se uvedené akce zúčastnili, mělo 13 účastníků svou premiéru, což ocenil i personál transfuzní stanice. Z celkového počtu bylo 23 hasičů, 7 strážníků, 4 policisté a jedna zdravotnice záchranné služby.
     Celkem bylo darováno přibližně 15 litrů krve.

     O své dojmy z darování krve se poté mohli příslušníci IZS podělit v místní kavárně u kávy a zákusku, kam se po skončení odběru přesunuli. Jak vyplynulo z rozhovoru s pořadateli, bude se akce každoročně opakovat. 

     Organizátoři z Unie bezpečnostních složek chtějí poděkovat všem dárcům za jejich účast na této dobročinné akci a dobrou prezentaci složek IZS.

     Pomoci ale můžete i Vy! "Této nejvzácnější tekutiny bohužel nikdy není dostatek. Zkuste se též odhodlat a darujte svých pár mililitrů. A nebojte se, nebolí to. O Váš komfort a pohodu se pak postará velmi milý personál transfůzní stanice," vzkazují dárci krve.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.