Foto

Velká rvačka u Plzeňky? Ne, zákrok kriminálky proti dealerce pervitinu a jejím zákazníkům!

Žena obchodující s pervitinem byla zadržena před očima své malé dcerušky

26. června 2023 13:18 , aktualizace 13:19

Drogy Zadržení pachatele


     Několik čtenářů se nás dotazovalo na událost z minulého úterý, kdy podle nich kolem půl šesté odpoledne došlo k hromadné rvačce v Gerské ulici v Plzni u prodejny Kebabu vedle Plzeňky. "Najednou tam vypukla hrozná mela a řev. Několik mužů se tam pralo a účastnila se toho i ženská, která sebou měla malou holčičku. Pak už tam přijely hlídky policie a všechny odvezly," popsal nám svědek zásahu.

     O tomto případu jsme na žádost policie až dosud neinformovali, abychom nenarušili probíhající vyšetřování. Teď již můžeme prozradit, že nešlo o rvačku, ale zákrok kriminalistů, během kterého byla zadržena žena s dítětem a dva muži.

     Tato akce byla vyvrcholením, jak říkají policisté realizací, dlouhodobé a intenzivní práce kriminalistů, kteří na místě zadrželi dealerku pervitinu i dva její zákazníky přímo při prodeji drogy.
     Dealerka měla u sebe malou holčičku, takže policisté se museli postarat i oni a po ukončení zákroku na místě dítě předali rodině.

     "Jednatřicetiletá žena opatřovala pervitin, který pak prodávala na území okresu Plzeň - sever a v Plzni. V nejméně 44 případech prodala více než 80 gramů pervitinu a vydělala tak téměř 100 tisíc korun.
     K poslednímu předání drogy došlo minulý týden, kdy byla žena zadržena a spolu s ní i dva odběratelé drogy, muži ve věku 26 a 28 let. Starší z mužů se při zásahu dal na útěk, ale byl dostižen zasahujícím vyšetřovatelem
," popsala zákrok mluvčí policie. U tohoto muže pak vyšlo najevo, že má zákaz pobytu na území města Plzeň pro svoji dřívější trestnou činnost.

     "Kriminalisté provedli domovní prohlídku i prohlídku vozidla. V bydlišti obviněné byla zajištěna plastová dóza se zbytky krystalické látky, ve vozidle pak plastový zip sáček také s krystalickou látkou," dokončila mluvčí policie.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatřicetileté ženy, kterou obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jí hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, a případem se dále zabývají.