Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič odmítl dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, čeká ho zákaz řízení a pokuta až 75.000 korun

Muž jel bez světel, po silnici kličkoval a přejížděl do protisměru

Autor: Petr Novák pondělí 27. května 18:20 , aktualizace 18:33

Alkohol

Partner článku – Ecocity taxi


     Včera večer na sebe upozornil řidič vozidla značky Ford jedoucí bez rozsvícených světel po Slovanské třídě v Plzni. Vozu si všimla hlídka strážníků městské policie a vydala se za ním.

     "Řidič po silnici kličkoval, přejížděl do protisměru, čímž dal jasně najevo, že není něco v pořádku. Hlídka se ho snažila se zapnutými majáky přimět zastavit, ale muž za volantem zprvu nereagoval. Zastavit se jej podařilo až v Částkově ulici," popsala jízdu muže mluvčí městské policie.

     Na pětapadesátiletém řidiči bylo již na první pohled patrné požití alkoholu před jízdou a muž to nakonec i sám strážníkům přiznal, dechové zkoušce se však podrobit odmítl. Celou záležitost si proto na místě převzala k šetření Policie ČR.

      Odmítnutí dechové zkoušky vyjde muže velmi draho, od 1. ledna letošního roku totiž vešla v platnost novela zákona o silničním provozu, která mimo jiné ukládá i vyšší sankce a tresty za odmítnutí dechové zkoušky. Sankce za toto odmítnutí nyní se zvýšila na 75 000 Kč a místo zákazu řízení až na dva roky si přestupce nezajezdí až tři roky.


Ecocity taxi

Není Vám lhostejná příroda? Přejete si cestovat pohodlně a zároveň být šetrní k životnímu prostředí? Ať už preferujete ekologickou nebo luxusní jízdu, s námi máte na výběr. Naše flotila je vybavena moderními a velice komfortními vozy ŠKODA Octavia CNG, ŠKODA ENYAQ iV.