Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Děkuji za záchranu synka, nikdy Vám nepřestanu být vděčná!"

Malý Miloš Karel mohl díky perfektní práci dálničních policistů a plzeňských záchranářů oslavit své šesté narozeniny

sobota 30. září 13:05 , aktualizace 13:17

Policie Záchranáři Záchrana života

      Na přelomu září a října roku 2017 jsme informovali o případu akutního zhoršení zdravotního stavu miminka s vážným onemocněním srdíčka. Chlapeček jménem Miloš Karel musel být neprodleně transportován na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice Motol v Praze a podle lékařů šlo doslova o minuty.

     Vzhledem k tomu, že zdravotní stav miminka vylučoval transport leteckou cestou, požádali záchranáři o pomoc při uvolnění cesty policisty. Potřebovali totiž miminko do Prahy dostat jednak rychle a pak také šetrně, bez jakýchkoli otřesů, například při brzdění.

     Policisté tenkrát na pomoc vyslali hlídku dálniční policie, která záchranářům vytvořila bezpečný koridor po celou cestu a převoz malého pacienta tak trval rekordně krátkou dobu.
     "Vůz záchranné služby s miminkem jsme nabrali hned u Plzně a levým jízdním pruhem ho vedli na Prahu. Celou dobu jsme se drželi přibližně 50 až 100 metrů před nimi, aby byl pruh volný a záchranka nemusela například prudce brzdit, což by samozřejmě mohlo miminku v inkubátoru ublížit.
     Celý doprovod se naštěstí obešel bez komplikací, i když několik neukázněných řidičů se pokoušelo zařadit mezi nás a záchranku. Miminku přejeme brzké uzdravení a hodně štěstí," popsali nám tenkrát svůj netradiční úkol policisté dálniční policie.

    Měli jsme možnost mluvit i s řidičem záchranářem Martinem Brejchou, který tenkrát sanitku řídil. "Na ten výjezd asi do konce života nezapomenu. Kluci od dálniční policie byli skvělí a díky tomu, jak nám uvolňovali cestu, nemusel jsem nikdy dramaticky zabrzdit. Nás už tenkrát moc potěšilo, že tatínek po pár dnech přišel na záchranku poděkovat a informovat o stavu chlapečka. Právě tyto případy mě neskutečně motivují a vím, že naše práce má velký smysl."

Po šesti letech...

     Dnes nám přišel nádherný mail od maminky malého Miloše Karla:

"Dobrý den,
      chtěla bych policistům, záchranářům a lékařům připomenout, jak moc jste byli úžasní a za chránili život mého synka. Nyní je mu díky vám již krásných šest let, je zdravý a je to úžasný čertík. Moc vám všem, kteří jste se tenkrát podíleli na jeho záchraně, znovu děkuji a nikdy vám nepřestanu být vděčná!

                                     máma Veronika"

     Poděkování jsme dnes během dne záchranářům i policistům předali. Obě tyto složky IZS i celá naše redakce přejeme Milošovi Karlovi a celé jeho rodině mnoho zdraví a štěstí!


Stehovaci-plzen

Jsme stěhovací a vyklízecí služba s tradicí od roku 2005. Zabýváme se veškerou činností spojenou se stěhováním a vyklízením bytů, kanceláří, obchodů a firem. K dopravě využíváme velkoprostorové dodávkové vozy polstrované pro stěhování tak, aby se vašemu majetku nic nestalo. Jsme pojištěni.