Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Dětský lékař skončil ve vazbě

Ani probíhající soud a opakovaný zákaz řízení muže neodradil od další jízdy pod vlivem alkoholu

Autor: pe pátek 9. února 15:32 , aktualizace pondělí 12. února 13:42

Alkohol Policie Vazba Zadržení pachatele

     Již několikrát jsme informovali o třiašedesátiletém dětském lékaři z Tachova Muhsinu Al Kannanym, který má podle všeho nejen vážný problém s alkoholem, ale i s respektováním zákonů.

     O tomto muži jsme informovali naposledy v listopadu loňského roku v souvislosti s případem, kdy byl v říjnu za volantem osobního vozu opět přistižen pod vlivem alkoholu a tentokrát s 1,74 promile v krvi.
     Před tím jsme psali například o případu, kdy byl v květnu policisty přistižen při řízení i přes platný zákaz a navíc ještě nadýchal 2,3 promile alkoholu. 

     Nyní byl tento lékař i přes udělený opakovaný zákaz řízení policisty zastaven opět za volantem auta a znovu opilý. Neodradilo ho dokonce ani to, že je v současné době souzen za toto jednání, kterého se dopustil v loňském roce a soud je v tuto chvíli pouze odročen do dodání vyžádaných znaleckých posudků. 

     Policisté Kannanyho zastavili a kontrolovali v pondělí 5. února večer v Plané na Tachovsku a podle tiskové mluvčí policie nadýchal necelé jedno promile alkoholu. Sice v tomto případě by šlo "pouze" o přestupek, jenže ale zároveň porušil platný zákaz řízení, takže muž stanul před soudem v Tachově, který ho poslal do vazby.
     Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až dvouletý trest vězení.


O loňském případu, kdy opilého lékaře do příjezdu policie zadržel svědek jsme informovali v článku:

Namol opilý dětský lékař za volantem vozu ohrožoval desítky aut

     Velice pohotově se v neděli 15. října kolem půl jedenácté dopoledne zachoval řidič jedoucí po silnici 21 mezi Trstenicemi a Drmoulí u Mariánských Lázní.
     Tento svědek si všiml osobního vozu Fiat Panda jehož řidič jedoucí ve směru na Chodovou Planou nejprve ohrozil několik řidičů tím, že se na silnici I. třídy náhle bez varování začal otáčet a poté zastavil uprostřed pruhu ve směru na Starou Vodu.


     Pohotový řidič si všiml, že muž za volantem již stojícího Fiatu leží na volantu a vypadá, že má zdravotní problémy, zastavil proto a vyrazil ho zkontrolovat. Když se ale otevřelo okénko, bylo mu podle silných alkoholových výparů okamžitě jasné, že za podivným chováním řidiče není zdravotní indispozice, ale pořádná opilost.
     Protože se muž za volantem Pandy pokoušel z místa odjet, svědek mu pohotově sebral klíčky ze zapalování, přivolal na místo policisty a se silně opilým, pomočeným mužem na místě počkal, kdy ho i přes jeho vzrůstající agresivitu hlídal, aby nevběhl před některé z projíždějících aut.

    Policisté dorazili na místo a staršího řidiče podrobili dechové zkoušce na alkohol. "Třiašedesátiletý muž nadýchal 1,74 promile a ve věci proto byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedl nám tiskový mluvčí policie s tím, že muži byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

    Nejděsivější na celém případu je, že opilým řidičem byl podle našich informací lékař MUDr. Muhsin Al-K. původem z Iráku, který ordinuje na dětských poliklinikách na Tachovsku v Boru, v Plané i ve Stříbře a několik pacientů si stěžovalo i na zkušenosti s ním z dětské pohotovosti v Tachově. "My mu tady říkáme doktor Kanál, kdysi tady měl dopravní nehodu s autem bez technické kontroly, zákonného pojištění a byl v zákazu řízení a v podmínce. Chodili jsme k němu s malým, když byl ještě malinkatej a jako doktor byl skvělej. Jenže pak jsem si všiml, že z něj při vyšetření párkrát táhl alkohol nebo byl cítit jako nemytý opilec a tak jsme začali chodit k jinému lékaři. Stejně tak k němu již nechodí i další rodiče," popsal nám zážitky s tímto lékařem čtenář.
     "On se hrozně změnil, dřív byl na děti hodný, ale pak našemu osmiměsíčnímu chlapečkovi dokonce vyhrožoval fackou, tak jsme u něj byli naposled. To radši pojedeme do Chebu nebo Domažlic," napsala nám další čtenářka.

     MUDr. Muhsin Al-K. měl již v minulosti problémy s řízením v opilosti, za což byl dokonce i soudně trestán. V květnu loňského roku byl například policisty kontrolován u Chodové Plané, nadýchal 2,3 promile, a již v té době měl platný zákaz řízení.

     V listopadu policisté z obvodního oddělení Mariánské Lázně ukončili vyšetřování případu z neděle 15. října.
     "Sdělili jsme podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky třiašedesátiletému muži z Plzeňska, který byl za volantem vozu přistižen silně opilý," uvedl nám mluvčí policie k tomuto případu.


BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.