Díky poctivým drogistům z Lochotína seniorka o peněženku nepřišla

Bohužel ne každý je tak poctivý

15. prosince 2017 12:22 , aktualizace neděle 17. prosince 17:02

Krádež Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     S nálezem peněženky se včera na městkou policii obrátil manažer prodejny DM drogerie v Plzni na Lochotíně v Gerské ulici s tím, že předchozí večer jí nalezl zaměstnanec obchodu u pokladen. Obsahem peněženky byla kromě několika bonusových karet, Plzeňské karty a dalšího také hotovost převyšující částku 2 200 korun.
     Podle dokladů, které peněženka obsahovala, byla zjištěna totožnost její majitelky. Strážníci se vydali na adresu, kde měla žena bydlet a zastihli jí doma. Čtyřiašedesátiletá Plzeňanka, která si podle slov ztrátu peněženky vůbec neuvědomila, si nález od hlídky šťastně převzala.

Drogistům tak patří velký dík za poctivost, bohužel toto není v obchodech samozřejmostí, nedávno jsme informovali o prodavačce, která měla k majetku zákazníků zcela jiný vztah:
     Obrovská ostuda, ztráta zaměstnání a hrozící vězení - tak dopadla 29letá prodavačka z Kraslic na Sokolovsku, která v říjnu okradla zákazníka.
     Prodavačka si během své směny všimla na paletě se zbožím odložené peněženky. Peněženku s finanční hotovostí kolem deseti tisíc korun si zde totiž odložila 19letá dívka a poodešla.
     Prodavačka peněženku vzala a rychle odešla z prodejní plochy. Z peněženky pak vytáhla všechny peníze, které si uschovala.
     Jenže dívka si všimla, že peněženku nemá, pamatovala si také, kde ji nechala a vracela se k paletě se zbožím. Na místě oslovila prodavačku, zda její peněženku neviděla. Prodavačka odpověděla, že má peněženku pod bundou, tvrdila, že ji nese bezpečnostní službě, dívce jí sice vrátila, ale samozřejmě již bez peněz.
     Dívka zavolala policii a při ohledání místa činu byly ukryté peníze nalezeny. Prodavačka byla na místě zadržena a převezena na policejní služebnu k provedení úkonů, kde si od policistů vyslechla sdělení podezření ze spáchání přečinu Krádež. V případě prokázání viny hrozí podezřelé ženě trest odnětí svobody až na dva roky.

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.