Foto Video

Dívka měla na stole v restauraci plnou plechovku marihuany

HAD 2018 - akce zaměřená na hazard, alkohol a děti

4. září 2018 12:38 , aktualizace 12:41

Alkohol Drogy

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     Policisté uskutečnili minulý víkend v rámci celorepublikové akce HAD 2018 dvě akce zaměřené na hazard, alkohol a děti.
     Společně s Hasičským záchranným sborem, Celní správou, s Krajskou hygienickou stanicí a Odborem sociálně právní ochrany dětí se zaměřili na kontrolu restauračních zařízení. Cílem kontrol bylo především dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a zákona o hazardních hrách.

     V pátek 31. srpna proběhla ve večerních hodinách akce v Mariánských Lázních. Do akce bylo zapojeno asi 30 policistů, kteří namátkově zkontrolovali 9 restauračních zařízení a zkontrolovali okolo 30 osob.
    Výsledkem večerní akce v Mariánských Lázních bylo zjištění alkoholu u osob mladších 18 let a to ve čtyřech případech. Nejvyšší naměřená hodnota alkoholu byla přes 0,50 promile alkoholu.

    Stejná akce proběhla i v neděli 2. září v Karlových Varech. Tam bylo do akce zapojeno 11 policistů, kteří zkontrolovali osm podniků.
    Během této kontroly policisté vypátrali jednu osobu, na kterou vydal soud příkaz k zatčení. Největším překvapením ale byla plechovka narvaná až po okraj marihuanou, kterou měla teprve osmnáctiletá dívka postavena uprostřed stolu. Tento případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality k dalšímu šetření.

    Obě akce policisté vyhodnotili jako velmi úspěšné a v následujících měsících budou v těchto akcích pokračovat.

Foto a video: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.