Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol

Nezvládl řízení, přejel do protisměru a pak s vozem vyletěl ze silnice

18. srpna 2023 07:01 , aktualizace 07:01

Alkohol Nehody Záchranáři


     Včera v půl třetí odpoledne došlo na silnici mezi Kralovicemi a Lednicemi k dopravní nehodě, při které osobní vůz vyletěl ze silnice a převrátil se do pole. Z místa bylo hlášeno zranění řidiče, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky.

     Dobrovolní hasiči z Kralovic společně s profesionálními kolegy z Plas zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali zraněného muže. "Muže narozeného v roce 1993 jsme při vědomí a se středně těžkým zraněním transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám záchranáři.

     Jak k nehodě došlo, popsala tisková mluvčí policie: "Z dosavadního šetření dopravních policistu vyplývá, ze řidič, který jel ve směru od Kralovic na obec Lednice při průjezdu zatáčky neměl přizpůsobit rychlost jízdy, s vozidlem přejel do protisměru, následně přes levou krajnici do příkopu, poté se mělo vozidlo převrátit přes střechu, nakonec zůstalo na boku."

     Ukázalo se, že za nehodou mohl stát alkohol. "Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem bezmála 0,8 promile v dechu. Okolnosti nehody zůstávají nadále v šetření policistu z DI Plzeň venkov," doplnila mluvčí policie.

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.