Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Jeden řidič nepřežil, druhý skončil v nemocnici i se svým bratrem

Dvě vážné dopravní nehody, během kterých auta narazila do stromů

20. listopadu 2023 16:54 , aktualizace 16:57

Doprava Nehody Smrt

     
     V pátek došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám, během kterých auta narazila do stromů, bohužel jedna z nich skončila s tragickými následky.

V nemocnici skončili dva bratři

     Před třetí hodinou odpoledne došlo u Neuměři, což je obec ležící přibližně dvacet kilometrů severovýchodně od Domažlic, k dopravní nehodě, při které bylo jedno z vozidel odraženo do stromu.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo nehody a záchranáři si do péče převzali dva muže, podle našich informací bratry, z vozu, který narazil do stromu. "Z místa dopravní nehody jsme transportovali dva muže narozené v letech 2002 a 1996 se středně těžkými zraněními na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám záchranáři.

     Podle tiskové mluvčí policie došlo k nehodě takto: "Řidič narozený v roce 1963 jel s vozidlem Volkswagen Sharan od Neuměře na Kvíčovice a na křižovatce silnic nedal přednost v jízdě vozidlu Škoda Fabia přijíždějícímu po hlavní komunikaci od Kvíčovic, které řídil řidič narozený v roce 1996. Vlivem střetu bylo vozidlo Škoda Fabia odmrštěno do stromu. Řidič a spolujezdec ze Škody Fabia při dopravní nehodě utrpěli zranění a byli převezeni k lékařskému ošetření."
     Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní, přesnou příčinou dopravní nehody se zabývají policisté z územního odboru Domažlice.

Řidič nepřežil

      Ke druhé nehodě, o které jsme již krátce informovali, došlo před jedenáctou hodinou v noci na silnici číslo 21030 vedoucí z Krajkové k přírodnímu parku Leopoldovy Hamry. Zde osobní vůz Kia vyjel mimo silnici a narazil do stromu.

      K nehodě samozřejmě opět vyjely všechny záchranné složky a z letiště v Líních také vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Bohužel ale řidič narozený v roce 1997, který ve vozidle cestoval sám, utrpěl zranění neslučitelná se životem, takže mu již nebylo možno jakkoli pomoci a lékař záchranné služby musel konstatovat jeho smrt. 

     Lékaře tedy vystřídal koroner a na místo vyjeli kriminalisté, kteří převzali vyšetřování nehody a nařídili soudní pitvu řidiče.

     Hasiči zajistili místo události i protipožární opatření, silnice byla po dobu zásahu a vyprošťování vozu uzavřena.

     "K nehodě mělo dojít tak, že šestadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Kia jedoucí ve směru z obce Krajková do obce Luby zřejmě nepřizpůsobil rychlost, přejel do protisměru a vyjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde narazil do stromu," doplnil dnes informace k tragické nehodě informace tiskový mluvčí policie s tím, že okolnostmi nehody se policisté dále zabývají.

iPhone Plzeň

iPhone-Plzeň - oprava a servis iPhonů. Nejde nám pouze o rychlou opravu, ale především o kvalitu a preciznost, s níž přistupujeme ke každému zařízení, jako by to bylo naše vlastní.