Aktuálně Foto

Dnes mezi Klatovskou třídou a Centrálním autobusovým nádražím začala platit parkovací zóna F

Na dodržování nového režimu budou dohlížet strážníci

1. února 2018 12:40 , aktualizace 13:27

Doprava Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Od dnešního dne začíná mezi Klatovskou třídou a Centrálním autobusovým nádražím v Plzni platit parkovací zóna F. Ta je zpoplatněna sazbou 10 korun za hodinu, a to ve všední dny mezi 7. a 19. hodinou.
     Zóna F plynule navazuje na zónu B a týká se všech ulic mezi ulicemi Karlova, Přemyslova, Palackého, Puškinova a Husova (včetně) v úseku Karlova - Kardinála Berana. Zóna se týká také Tylovy ulice mezi Klatovskou a Kardinála Berana.
     Na okraji této zóny, v Kotkově ulici, vybudovalo město Plzeň nákladem 4,7 miliónu korun v roce 2017 bezplatné záchytné parkoviště, na němž je 250 parkovacích stání, která umožňují odstavení vozidel jak rezidentů, tak občanů dojíždějícím do Plzně za prací.

     V celé zóně platí svislá dopravní značka Zóna s dopravním omezením. Parkování je tedy možné pouze na placených nebo vyhrazených parkovištích. Parkování na jiných místech, než parkovištích je zakázáno.

     Na dodržování nového režimu budou dohlížet strážníci Městské policie. Podle jejich mluvčí se zpočátku budou snažit přestupky ohledně parkování řešit v rámci zákona co nejmírněji, pokutě se ale nevyhnete. "Současná legislativa neumožňuje udělovat za přestupky v dopravě napomenutí v příkazním řízení na místě, to znamená, že i u marginálních případů musí být vždy uložena pokuta," uvedla tisková mluvčí strážníků a dodala: "Pokuty za porušení ustanoveni dopravního značení budou strážníky ukládány ve spodní možné hranici. V dalších týdnech již bude Městská policie samozřejmě postupovat standardně jako v jiných případech dopravních přestupků.“ 

     „Hlavním smyslem zpoplatnění parkovacích stání je zajistit volná místa, zejména pro rezidenty a pro ty, co pro návštěvu Plzně opravdu potřebují auto. Zpoplatnění přispívá k rychlejší obměně aut na jednom parkovacím místě, motoristé  zde nenechávají svůj vůz stát celé dny či týdny. Rezidenti si mohou zakoupit parkovací kartu, mají tedy šanci parkovat v blízkosti svého domu, a to za 700 korun na rok, firemní vozidla za 7 000 korun na rok,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Foto KP, mapka s modře vyznačenou zónou F a parkovacími automaty Město
     

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.