Foto

Vánoce pro stařečky

Díky dobrým lidem okradení senioři nakonec své dárky dostali

24. prosince 2019 13:04 , aktualizace 16:07

Partner článku – Domovinka

     Před týdnem jsme zveřejnili článek o nepochopitelném případu, kdy vandal zdemoloval a vykradl auto jedné z pečovatelek Domovinky, ze kterého mimo jiné ukradl dárky pro stařečky:

"Tohle svinstvo nikdy nepochopíme," říkají pečovatelky

"Tohle svinstvo nikdy nepochopíme," říkají pečovatelky

18. 12. 2019, 10:44, aktualizace 18. 12. 2019, 10:44

Lidská hyena okradla stařečky a sestřičce zdemolovala auto

     Mnoho našich čtenářů se po přečtení článku rozhodlo pomoci a my tak velmi rádi můžeme informovat, že díky dobrým lidem se seniorům vánočních dárků sešlo dokonce daleko víc, než se původně počítalo.
     "Štědrý den u nás nastal už před pár dny. Nejen, že k nám chodí děti i dospěláci zazpívat si koledy, ale denně k nám chodí pošťák s dárečky od hodných lidí a ve dveřích se míjí s dalšími lidmi, kterým nejsou senioři lhostejní.
      Ano, vypadalo to u nás jako na Karlově mostě a dárky jsme přímo zasypáni.
      Sestřičky a pečovatelky tak dělají Ježíška a rozváží nejen dárky a vánoční cukroví, ale i dobrou náladu,"
popsala ředitelka Domovinky Mgr. Bohumila Hajšmanová.

     Samozřejmě jsme se na stařečky byli v Domovince podívat a jejich radost byla obrovská, každý totiž nakonec dostal nejen více dárků než původně chtěl. Daleko více je dle jejich vlastních slov potěšilo, že lidem nejsou lhostejní a v tomto případě zvítězilo dobro nad zlem.
     S dalšími dárky se pak rozjeli pečovatelky po domovech seniorů o které Domovinka pečuje a i zde mohli díky dárcům rozdávat radost.


 Domovinka

Domovinka – sociální služba, která na území Plzně pomáhá již přes 20 let. Provozujeme stacionář, ve kterém naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami. Máme zde ale možnost i denního stacionáře.