Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další dnešní střet cyklisty s osobním vozem

V Letkovské ulici v Plzni zasahují všechny záchranné složky

Autor: Petr Novák pondělí 13. května 14:37 , aktualizace 16:07

Doprava Nehody

Partner článku – RK Salzmann


     Dnes před druhou hodinou odpoledne došlo v Plzni v Letkovské ulici k dopravní nehodě, během které se střetl cyklista s osobním vozem Citroen.

     Z místa bylo hlášeno zranění cyklisty, takže k dopravní nehodě okamžitě vyjeli záchranáři, policisté i hasiči.

     Podle informací z místa řidič osobního vozu Citroen odbočoval vlevo do areálu firmy a cyklista jedoucí za ním narazil do jeho vozu, prorazil boční okénko, přeletěl přes vozidlo a dopadl na trávník vedle silnice.

     Hasiči zajistili místo nehody, provedli předlékařské ošetření, poté si muže převzali záchranáři a transportovali jej do nemocnice.

     Veškeré okolnosti dopravní nehody na místě šetří policisté, prozatím je pouze možné uvést to, že bylo vyloučeno požití alkoholu jak u řidiče tak i u cyklisty.

     Podrobné vyjádření policie doplníme hned, jakmile bude k dispozici.

Aktualizujeme:

     Mluvčí policie nám doplnila, že cyklista je narozený v roce 1974, řidič osobního vozu v roce 2001 a dopravní policisté se událostí dále zabývají.


Dnes jsme také psali:

Řidička smetla cyklistu

     Dnes ráno před šestou hodinou došlo v Dobřanech na silnici č.180 vedoucí z Dobřan na Chotěšov k velmi vážné dopravní nehodě.
     Z místa byl hlášen střet osobního vozu s cyklistou. Na místo okamžitě po nahlášení události vyjeli záchranáři, policisté, jednotka dobrovolných hasičů města Dobřany a profesionální hasiči ze stanice Přeštice.

     "Při našem příjezdu byla zraněná osoba již v péči záchranářů, kterým jsme asistovali při poskytování první pomoci a kyvadlově řídili dopravu. V tuto chvíli již na místě zůstává pouze jednotka z Dobřan," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů.
     Cyklista byl po ošetření na místě transportován do nemocnice. "My jsme na místě ošetřili muže narozeného v roce 1960, který utrpěl středně těžké zranění, a transportovali jsme ho na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," doplnila informace mluvčí záchranářů.

     Podle informací z místa došlo k nehodě tak, že řidička osobního vozu jedoucí proti vycházejícímu slunci přehlédla před sebou jedoucího cyklistu a zezadu do něj v plné rychlosti najela. 

     Okolnosti nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     "Řidička narozená v roce 1964 jela s vozidlem Renault na kruhovém objezdu ve směru od Chotěšova a dle prvotních informací zřejmě přehlédla cyklistu narozeného v roce 1960 jedoucího po kruhovém objezdu, kterému nedala přednost v jízdě. Došlo ke střetu s cyklistou, který utrpěl zranění a byl převezen k lékařskému ošetření. Dechová zkouška u řidičky byla negativní a u cyklisty byl nařízen odběr krve. Příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se zabývají policisté z územního odboru Plzeň venkov," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: HZS, JSDH


RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu. Prodej a pronájem: nemovitostí - byty | domy pozemků - stavební i hospodářské | komerčních nemovitostí - developerské projekty | obchody | haly