Foto

Druhá evakuace za čtyřiadvacet hodin

Opakované výhrůžky Seznamu znovu uzavřely náměstí T.G. Masaryka

čtvrtek 1. července 12:38

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Stejně jako včera bylo dnes kolem jedenácté hodiny dopoledne spuštěno celorepublikové opatření, při kterém policisté evakuovali přibližně deset budov, v nichž figuruje mediální společnost Seznam.cz.
      I dnes policisté a strážníci v Plzni uzavřeli náměstí Tomáše Garrigue Masaryka, z budov v komplexu bylo evakuováno přibližně čtyřicet osob a následně byla zahájena pyrotechnická prohlídka za pomoci psovoda se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin. K zajištění prostoru byli přivoláni i hasiči.

      Po přibližně dvou hodinách byla prohlídka ukončena s negativním výsledkem a akce byla ukončena. Policie varuje všechny, kdo by se touto hloupou zábavou chtěli inspirovat, že za podobné jednání hrozí pachateli až osmiletý trest odnětí svobody.

Včerejší článek:

      Dnes v půl druhé odpoledne vydalo policejní prezidium prohlášení o anonymním oznámení o uložení výbušného zařízení do jedné z deseti budov po celé České republice, ve kterých má zastoupení mediální společnost Seznam.cz. Okamžitě byla nařízena evakuace a následná bezpečnostní prohlídka těchto budov.
      Toto bezpečnostní opatření se týká i Plzně, kde má Seznam.cz pobočku na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka v budově, ve které sídlí banka ČSOB, a ke které přiléhají budovy Obchodní akademie a Masarykova gymnázia. Policisté plochu náměstí uzavřeli páskami a zcela uzavřeli Petákovu ulici pro vozidla i pěší. Z budov bylo evakuováno několik desítek osob a následně byla zahájena bezpečnostní prohlídka celého komplexu, ke které byl povolán také psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin.

      Podle policie bylo v rámci celorepublikového opatření evakuováno více než tři tisíce osob, v Plzni šlo jen asi o šest desítek lidí, a v tuto chvíli probíhají prohlídky všech budov, kterých se oznámení týká. Po pachateli oznámení policie samozřejmě intenzivně pátrá.

Aktualizace 15:00:

      Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že prohlídka budov byla v Plzni dokončena s negativním výsledkem a akce zde byla ukončena.

     Podobné manévry spustilo v púonděli oznámení o nastražené bombě v budově soudu:

Policie evakuuje budovu soudu i okolí

Policie evakuuje budovu soudu i okolí

28. 06. 2021, 12:01, aktualizace 28. 06. 2021, 12:55

Pozor, třída Edvarda Beneše je uzavřena pro vozidla i pro pěší


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.