Dva mladiství nový rok zahájili loupeží

Oběma hrozí až pětiletý trest

středa 3. ledna 11:57 , aktualizace 12:04

Loupež Napadení

Partner článku – Delta Plzeň

     Dva mladíci měli společně na Nový rok mezi druhou a třetí hodinou ráno oslovit dvaadvacetiletého muže v Chodově s dotazem, zda u sebe nemá peníze. Muž odpověděl, že nemá, na což oba mladíci zareagovali útokem. Muž zasažený několika údery do obličeje se dal na útěk a podařilo se mu utéct do blízké herny.
     Tam ho ale útočníci dostihli a měli mu vyhrožovat ublížením na zdraví a znovu ho napadat, nejméně ve dvou případech fackami i pěstmi do oblasti hlavy. Zbitému muži nakonec mladíci prohledali ošacení a odcizili mu přes 1 000 Kč. Jeden z útočníků navíc požadoval zapůjčení mobilního telefonu. Když mu jej napadený muž odmítl půjčit, vytrhl mu ho z ruky a hodil s ním o zem, čímž došlo k poškození telefonu.

     "Dva mladiství si vyslechli 2. ledna od sokolovských kriminalistů obvinění pro provinění loupeže a výtržnictví spáchané formou spolupachatelství. V současné době jsou oba obvinění v policejní cele, kde čekají na soudní řízení. V případě prokázání viny je může soud za loupež poslat až na 5 let do vězení," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

     Takovéto případy nejsou bohužel ojedinělé, loni jsme informovali o případu, kdy se mladiství nerozpakovali napadnout ani hlídku strážníků.

V centru Plzně došlo k napadení hlídky mladistvými útočníky

V centru Plzně došlo k napadení hlídky mladistvými útočníky

23. 01. 2017, 21:48, aktualizace 24. 01. 2017, 12:04

Strážník i jeho kolegyně skončili v nemocnici na ošetření, pachatele ale zadržet dokázali

Foto ilustrační z loňského případu napadení strážníků

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.