Dva opilí cyklisté skončili v nemocnici

Policisté upozorňují, že požití alkoholu je nepřípustné i před jízdou na kole

středa 10. června 09:28

Alkohol Cyklista Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Policisté za poslední dny přijali oznámení o dvou haváriích cyklistů, kteří jeli na jízdním kole pod vlivem alkoholu. 

     K první nehodě došlo v pátek 5. června kolem deváté hodiny večer u obce Lhotka.
     "Jednačtyřicetiletý cyklista vlivem silné opilosti nezvládl řízení kola na rovném úseku komunikace a havaroval v silničním příkopu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že z místa byl cyklista záchrannou službou transportován do nemocnice.
     Dechová zkouška nebyla s ohledem na jeho zranění provedena, a tak policisté nyní čekají na výsledky odebrané krve.

     K druhé nehodě došlo v pondělí 8. června v podvečer v Tachově.
     "Vilémovskou ulicí jel čtyřicetiletý cyklista, při jízdě nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, nezvládl řízení a spadl na komunikaci," uvedla mluvčí policie.
     Muž při pádu utrpěl zranění, a tak byl z místa transportován do nemocnice. Před tím policisté provedli s cyklistou pasivní dechovou zkoušku, která prokázala přítomnost alkoholu. Přesná hodnota bude zřejmá až na základě výsledku zkoumání odebraného vzorku krve.

Oběma případy se dopravní policisté zabývají i nadále.

     V souvislosti s těmito případy policisté připomínají, že požití alkoholu před jízdou je nepřípustné nejen u řidičů motorových vozidel, ale i u cyklistů. Navíc v obou případech došlo k pádu na komunikaci a ke zranění hlavy a ani jeden z cyklistů neměl na hlavě ochrannou přilbu. Ta je sice ze zákona povinná do 18 let, nicméně i dospělému člověku může při pádu minimalizovat zranění hlavy, a právě takové zranění patří k jednomu z nejzávažnějších. Proto by měli i dospělí cyklisté dbát na svoji bezpečnost a správně nasazenou cyklistickou helmu používat.

Foto ilustrační

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!