Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Padesát tisíc nebo vám stát nechá zbourat dům

Falešná pracovnice finančního úřadu vydírala dvě ženy a nebýt pohotové pracovnice banky, zřejmě by jí to i vyšlo

Autor: Petr Novák čtvrtek 30. května 15:12 , aktualizace 16:12

Podvodníci Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Opravdu kuriózní pokus o podvod nyní šetří policisté v Plzni. V pondělí 27. května v podvečer totiž dvěma ženám zavolala údajná pracovnice finančního úřadu, požadovala po nich zaplatit daň z nemovitosti a vyhrožovala jim dokonce zbořením domu.

     "Ženám ve věku 39 a 67 let volající sdělila, že chce 4 tisíce korun jako zálohu na daň, jinak jejich dům bude zbourán. Při telefonátu se domluvily na předání finanční hotovosti, ke kterému došlo ještě téhož dne ve večerních hodinách v Blovicích.
     Hned druhý den ráno se poškozeným ženám opět telefonicky ozvala tatáž žena a již požadovala částku 50 tisíc korun na doplacení daně. Poškozené ženy již neměly finanční prostředky, a proto jim obviněná řekla, ať si zřídí půjčku v bance,"
popsala nám případ tisková mluvčí policie.

     Ženy si šly zažádat o půjčku na pobočku banky a zde je naštěstí bankovní pracovnice pohotově upozornila, že takto finanční úřad s klienty nejedná a zřejmě jde tedy o podvod.
     "Poškozené rovnou z banky zamířily na policejní služebnu celou věc oznámit. Při druhé smluvené schůzce, kde mělo dojít k předání dalších peněz, podezřelou devětatřicetiletou ženu policisté zadrželi a poté obvinili ze spáchání trestného činu vydírání," doplnila mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny ženě hrozí trest až čtyři roky odnětí svobody.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.