Foto

Sníh potrápil řidiče na mnoha místech západních Čech

Uzavřené dálnice, silnice i hraniční přechod zablokované kamiony, nehody i zapadlý sypač

středa 20. ledna 17:06 , aktualizace 17:39

Doprava Nehody Počasí

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Zatímco v Plzni po sněhu až na občasné přeháňky není ani památky, Šumavu a skoro celý Karlovarský kraj zasypal sníh a dopravní komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat.

     Jen za včerejšek bylo na operační středisko policie v Plzeňském i Karlovarském kraji nahlášeno přes tři desítky dopravních nehod. V některých místech silnice zcela zablokovaly kamiony a například na Domažlicku zapadl dokonce i sypač silničářů. Mimo jiné byl včera neprůjezdný i hraniční přechod Folmava, dopravu zde na pár hodin zcela zablokovaly uvízlé kamiony.

Zavřené dálnice

     Po čtvrté hodině odpoledne se na 144. kilometru dálnice D5, tedy u Svaté Kateřiny, ve směru na Německo, střetl kamion s nákladním vozem s přívěsem. Nehoda na několik hodin zcela uzavřela dálnici na Německo, podrobně jsme informovali zde.

     Po páté hodině odpoledne na úseku dálnice D6 na 135 km ve směru ze Sokolova na Karlovy Vary. Zde kamiony zablokovaly všechny tři jízdní pruhy a dálnice byla po dobu několika hodin zcela neprůjezdná. 

     O půl hodiny později havaroval také šestadvacetiletý muž na dálnici D6 ve směru od Březové na Sokolov. Na zasněžené vozovce dostal se svým vozidlem značky Mercedes smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat a následně narazil do středových svodidel. 

Policisté varují:

     Vzhledem k přetrvávajícímu nepříznivému počasí, apelujeme na řidiče, aby sledovali aktuální vývoj počasí a přizpůsobili jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovky, neboť se podmínky na silnici mohou velmi rychle změnit. Zejména je důležité přizpůsobit rychlost stavu komunikace a dodržovat dostatečnou vzdálenost za ostatními vozidly.
     Je také na místě své vozidlo před jízdou pečlivě připravit. Samozřejmostí by měly být kvalitní zimní pneumatiky, do hor sněhové řetězy, nemrznoucí kapalina do ostřikovačů a další zimní výbava. Dále je nutné před započetím jízdy pečlivě očistit z vozidla sníh a led, aby řidiči neohrožovali sebe ani ostatní účastníky silničního provozu.
     Sníh má v následujících dnech vystřídat obleva a místy tak mohou komunikace namrzat. Řidiči by v tomto počasí měli být celkově více opatrní, předvídaví a při své cestě nikam nespěchat.


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.