Foto

Hned dvě sanitky čpěly slzným plynem

První agresor napadl policisty, druhý pro změnu sanitku i záchranáře

19. srpna 2019 16:23 , aktualizace 16:26

Alkohol Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

      Notnou dávku hlouposti předvedl v neděli brzy ráno v centru Plzně opilý muž.
     "Muže chtěla po třetí hodině ráno hlídka policistů zkontrolovat na křižovatce ulic B. Smetany a Bezručova, protože zde rozhazoval věci kolem sebe.
     Muž ale svou agresi okamžitě obrátil proti policistům, začal jí stupňovat a policisty dokonce začal vyzývat na souboj,"
popsala tisková mluvčí policie.
     Po konfrontaci za každou cenu opilý muž zřejmě vysloveně toužil, rozběsnil se ještě víc a začal na policisty fyzicky útočit. Z toho důvodu musely být proti němu použity donucovací prostředky. Jeho řádění zklidnilo až použití slzného spreje a přiložení pout, i tak alespoň poplival kapotu hlídkového vozu a policistům dále vyhrožoval.
      Policisté poté na místo přivolali záchranáře, kteří muži vypláchli oči a ošetřili drobné odřeniny. K dalšímu ošetření byl poté slzným plynem čpící muž transportován v doprovodu policisty do nemocnice. 
     "Muž narozený v roce 1990 při dechové zkoušce nadýchal 0,66 promile. Věc je vedena jako neuposlechnutí výzvy a znevážení úřední osoby," uvedla mluvčí policie.

     Své si se slzným plynem užila minulý týden ve čtvrtek i posádka záchranářů v Hořovicích, kde narkoman pod vlivem nejen drog ale i alkoholu začal útočit na záchranáře i na sanitní vůz, kdy chtěl hlavou prorazit okno.
     Zde nejprve útočníka zpacifikovali sami záchranáři, kteří ho udrželi na zemi do příjezdu policie. Muž ale i poté, co si ho policisté převzali, svou agresi znovu vystupňoval a tak i v tomto případě musel být použit slzný sprej.


 


      

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.