Honzíkova velká "plzeňská" cesta

Osmiletý chlapec včera vyrazil na více než stokilometrový výlet a nakonec po něm pátral i vrtulník

úterý 20. dubna 13:57 , aktualizace 14:03

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera pátrali policisté téměř v polovině naší republiky po malém ztraceném Honzíkovi. Teprve osmiletý chlapec oblečený v teplácích a černé péřovce si totiž poskládal vše potřebné do svého modrozeleného batůžku, vyrazil z malé vesničky nedaleko Velkých Popovic několik kilometrů pěšky k nádraží a odtud vyjel na svou velikou cestu. 

      Chlapcova maminka si myslela, že Honzík ráno normálně odešel do školy, když se ale nevrátil domů, obrátila se na policii. Policisté po Honzíkovi začali pátrat a brzy zjistili, že má vazby na Plzeňsko, kde na Lochotíně bydlí bývalý přítel jeho maminky a také, že si Honzík sám cosi studoval v jízdních řádech. Pátrali po něm tedy v místě domova, v Plzni, ale také například i v Praze, kde mohl přestupovat, po celé trase této cesty a i na dalších místech. Nasazeny byly veškeré dostupné síly a prostředky, včetně vrtulníku Letecké služby Policie ČR.

     Vše naštěstí dopadlo dobře a Honzík byl včera večer okolo deváté hodiny nalezen v pořádku v Plzni. "Chlapce vypátrala policejní hlídka obvodního oddělení Plzeň 1 živého a zdravého. Chlapec se před policisty schovával v křoví a v blízkosti jeho cíle. Následná pozitivní informace o nalezení chlapce na Plzeňsku letěla bleskovým tempem k otci pohřešovaného," dokončila příběh Honzíkovy "plzeňské" cesty mluvčí policie.

Foto: Ilustrační, z obdobného případu, také pátrání po malém chlapci v Plzni

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.