Foto Video

Jmenuje se Jakub, je mu dvanáct a zachránil lidský život

Velmi rádi představujeme hrdinu, který neváhal a zachránil život topící se dívce

30. července 2021 20:11 , aktualizace 20:13

Záchrana života

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Včera jsme informovali o hrdinském činu teprve dvanáctiletého chlapce, který na Košuteckém jezírku v Plzni zachránil život své kamarádce. Dívka uklouzla na skále a z několikametrové výšky spadla do vody, kde ztratila vědomí a začala se topit.


Jmenuje se Jakub, je mu dvanáct a zachránil lidský život

     Vše se stalo v úterý 27. července krátce před půl čtvrtou odpoledne a čtrnáctileté Šarlotce zbývaly již jen minuty života. Dívčin výkřik naštěstí zaslechl dvanáctiletý Jakub a bez váhání jí vyrazil na pomoc. "Byli jsme nahoře, ale mě se skákat nechtělo, tak jsem to šel obejít. Když jsem ušel několik kroků, slyšel jsem výkřik a pak jsem Šarlot skrz větve viděl ležet dole ve vodě. Seběhl jsem pod skálu, skočil za Šarlot do vody, ale ona nereagovala, tak jsem ji táhl z vody, jenže jsem ji nemohl dostat na ten vyvýšený břeh.
     Naštěstí přiběhl pán, který šel kolem, skočil vedle mě do vody a Šarlotu mi nahoru podal. Pak jsme ji společně odnesli na lavičku, kde se začala probírat a pak už přijela záchranka,"
popsal nám dnes Kuba, který je žákem 25. základní školy v Plzni a fotbalistou SK Smíchov Plzeň. 

     My jsme dnes krom Jakuba mluvili i s jeho maminkou, která je na syna právem velmi hrdá. "Je to šikovný kluk a jsem na něj moc pyšná. Dělal, jak to v tu chvíli cítil, že bude nejlepší a udělal to moc dobře," řekla nám Kubovo maminka.

     Podle mluvčí policie se dívka při pádu poranila o kameny, což Jakub potvrdil a podle něj měla dívka krvácela z rány na hlavě a měla zraněné nohy. Muži, který Kubovi se záchranou Šarloty pomáhal je třiapadesát let.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!