"Mlátili a kopali do nás, nikdy jsem nezažila takovou nenávist!"

Bezdůvodné napadení hrozí každému z nás, tentokrát byla obětí tlumočnice amerických válečných veteránů

středa 16. června 18:24 , aktualizace 19:37

Alkohol Městská policie Napadení

Partner článku – Mraknet

     Slečnu Patricii známe velmi dobře, protože se s ní každoročně setkáváme na plzeňských Slavnostech svobody, kde tato usměvavá a milá dáma doprovází americké veterány a dělá jim nejen tlumočnici, ale celkově o tyto vesměs devadesáti a víceleté stařečky, kteří naše město pravidelně navštěvují, pečlivě pečuje.
     Když jsme ji ale před pár dny viděli, málem jsme ji nepoznali. Otokem zalité oko, modřiny v obličeji a nasazený krční límec. To vše byly podle jejího vyjádření následky velmi brutálního a hlavně naprosto nepochopitelného útoku, jehož obětí se stala společně se svou maminkou v noci ze soboty na neděli 6. června v domě v Husově ulici v Plzni, kde Patricia bydlí. 

Vše bylo jen kvůli otevřeným dveřím

     "Přišla jsem domů a všimla si, že jsou dveře na dvůr dokořán. Protože jsme už několikrát řešili v domě zloděje, mají se ty dveře zavírat, tak jsem je šla zavřít a cestou zpět potkala mladou sousedku z rodiny, která je pravidelně nechává otevřené. Požádala jsem jí proto, jestli by je mohli zavírat, ale jako odpověď se na mě snesl příval nadávek do píč, bílých kund a podobně, k čemuž se vzápětí připojila i její matka," popsala nám dvaačtyřicetiletá žena, jejíž rodina v domě žije již třiaosmdesát let a pokračovala: "S těmito sousedy jsou bohužel problémy často, dělají hluk dlouho do noci, nepořádek a vůbec se nerozpakují napadat ostatní sousedy. Je to tak od doby, kdy se před asi pěti lety přistěhovali."

Poprvé jsem zažila, co je to strach o život

      Co následovalo poté nám již Patricia popisovala se slzami v očích. Obě sousedky se na ní totiž vrhly a vzápětí se připojila celá rozvětvená rodina, která v přízemním bytě slavila narozeniny. "Pustily se do mě vší silou pěstmi a začaly mě mlátit. Snažila jsem se krýt, měla jsem hrozný strach, že mi kvůli nim praskne čerstvá jizva po operaci na krku. Pak ze dveří vyběhl přítel té mladé a praštil mě pěstí do obličeje, za ním se ale hrnuli další, až jich bylo asi deset. Bili mě a kopali, až mě srazili na zem, ženské mi rvaly vlasy po hrstech. Brečela jsem bolestí, poprvé jsem zažila, co je to strach o život a snažila se křičet o pomoc, ale oni pořád pokračovali," vyprávěla nám Patrícia.
      Křik dcery zaslechla o dvě patra výš její téměř sedmdesátiletá maminka, která jí vyrazila na pomoc. "Viděla jsem jak po dceři dupou a kopou jí do celého těla. Měla jsem o ní hrozný strach, tak jsem se jí snažila vytáhnout, ale tu strašlivou nenávist obrátili i proti mě a začali kopat a bít i mě. Strhli mě taky na zem a já se snažila doplazit ke dveřím, abych zavolala pomoc. Naštěstí v tu chvíli přiběhli dva sousedé a pokusili se nám pomoc," popsala nám starší žena svůj nejhorší životní zážitek.

Na pomoc mi přiběhl soused učitel s kamarádem

     Dvěma mužům, kteří napadeným přiběhli na pomoc se i za cenu vlastního napadení podařilo nejen bité ženy alespoň částečně dostat z dosahu běsnících útočníků, ale také přivolat na pomoc strážníky. První hlídka na místo dorazila během několika minut, ale ani jim se nedařilo běsnící rodinu pod silným vlivem alkoholu uklidnit, dokonce se sami stali terčem vulgarit i několika útoků. 
     Až po příjezdu dalších několika hlídek se strážníkům podařilo probíhající rvačku definitivně ukončit. Poté strážníci napadeným ženám přivolali záchranku a pro podezření ze spáchání trestného činu i hlídku Policie ČR. Záchranáři ošetřili a do nemocnice transportovali obě ženy, které krom oděrek, podlitin a zhmožděnin utrpěly pořádný šok. O rozsahu zranění, která Patricia s maminkou utrpěly, vypovídá i to, že ačkoli od útoku uplynulo již deset dní, obě ženy se stále léčí.
     "Pokud mohu, velmi rády bychom s maminkou Vaším prostřednictvím poděkovaly oběma statečným sousedům i strážníkům, kteří dorazili tak rychle," požádala nás Patricia.

    Policisté si celou událost převzali a současné době probíhá její šetření. "Zjišťujeme veškeré okolnosti události a případem se samozřejmě dále intenzivně zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto: Ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.