Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

"Já jsem tady doma a budu si dělat co chci!"

Rozmlátil stánek s pizzou, napadl prodavače a za hodinu zaútočil znovu

26. října 2019 19:39 , aktualizace neděle 27. října 18:03

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení

Partner článku – Alfa Tactical


     K naprosto nepochopitelnému a zbytečnému útoku došlo ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer v Sadech Pětatřicátníků v Plzni.
     Vše začalo, když se zcela očividně opilý muž rozhodl vymočit na dveře oblíbeného a hojně navštěvovaného stánku s pizzou. To se zcela pochopitelně nelíbilo prodavači, který je samozřejmě zodpovědný i za udržování hygienických podmínek provozovny, ve které se připravuje jídlo, a tak muže napomenul a vyzval, aby šel konat potřebu jinam.
     Každý normální člověk by se v takové chvíli zřejmě omluvil, že si to v opilosti neuvědomil, nebo alespoň mlčky odešel. U tohoto opilce však napomenutí spustilo naprostý záchvat šílenství.
     "Ten opilý chlap tam začal řvát jako blázen, že je tady doma a může si chcát kde chce. Pak chvíli kopal do dveří stánku a už to vypadalo že odejde, ale najednou se rozběhl a skočil do okýnka stánku, aby toho prodavače praštil. To se mu sice nepovedlo, ale rozbil obě části výlohy a to sklo se rozletělo všude," popsala nám šokovaná svědkyně události s tím, že roztříštěné sklo dokonce pořezalo prodavače na ruce.
     Muže ale ani to neuklidnilo a dál na prodavače i majitele stánku křičel, že si je oba podá.
     "Křičel na nás, že nás všechny zabije, na mě potom, že ví jaké mám auto a kde parkuju, a že si na mě počká," vyprávěl nám podrobnosti konfliktu majitel stánku a popsal, že muž na něj i jeho kolegy stále dorážel jako šílenec, ale oni se nenechali vyprovokovat, protože nestojí o žádné problémy.
     Opilého muže neuklidnil ani příjezd strážníků a následně policistů.
     "Jemu to bylo úplně jedno, nadával i policistům a byl neuvěřitelně arogantní," popsal nám ještě majitel stánku.
     Policisté muže podrobili dechové zkoušce, předvolali ho k podání vysvětlení a z místa ho vykázali.
     "Muž narozený v roce 1989 nadýchal při dechové zkoušce na alkohol 1,69 promile. Případem se dále zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie.

      Opilý agresor se ale nehodlal jen tak vzdát a na místo se ani ne o hodinu později opět vrátil.
      "Zase přišel, nerozumím tomu, proč ho pustili? Zase nám nadával a vyhrožoval, že nám vyvraždí rodiny, zapálí stánek a že poslední co uvidíme bude jeho úsměv.
      V tu chvíli to ale vypadalo, že mu jde už jen o mě, ze stánku se známe, občas k nám chodil. Nechápu, jestli se zbláznil, nebo co se stalo. Lidé ho museli držet aby se na mě nevrhnul,"
pokračoval ve vyprávění majitel stánku.
     "Bylo nás tu ale pět tak to nakonec vzdal. Já tu pak do tří do rána řešil zasklení stánku, museli jsme vyhodit 12 pizz, protože byly plné skla a ráno jsem musel ještě na policii," uzavřel očividně unavený muž, kterého naši čtenáři znají z některých našich článků.

      O tomto kosovském Albánci jsme totiž již psali v rámci jeho několikaleté vánoční tradice. Každý rok totiž tuto, pro křesťany sváteční noc, otevře svůj stánek a zdarma dává jídlo potřebným. Kolem půlnoci pak s přáteli připraví desítky balíčků s jídlem, čokoládou, plechovkou piva a stokorunovou bankovkou a vyrazí do plzeňských ulic hledat bezdomovce.
      Když jsme se ho tehdy zeptali, proč tohle dělá: "Dělám to již třetí rok, jsem moc rád, když mohu pomoci a vidím šťastné lidi. Třeba se někdo inspiruje a příští rok nás za potřebnými vyrazí 10x víc!" zněla odpověď.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.