Foto Video

Jak se v Plzni střeží ministr vlády USA?

Podívejte se s námi na práci celého týmu strážců dvou ministrů i jaké to je, jet s nimi v konvoji

úterý 11. srpna 15:56 , aktualizace 20:10

Partner článku – Alfa Tactical

      Včera jsme informovali, že dnes Plzeň navštíví americký ministr zahraničí Mike Pompeo a jeho český protějšek ministr Tomáš Petříček. Vzhledem k tomu, že Mike Pompeo je šéfem americké diplomacie a předním americkým politikem, je jasné, že bezpečnostní opatření provázející jeho návštěvu našeho města jsou nemalá.

     Příjezdu obou ministerských kolon samozřejmě v Plzni předcházely velké přípravy. Na samotném místě první zastávky obou ministrů, tedy před budovou Kulturního domu Peklo, kde je muzeum generála Pattona, byl prostor uzavřen již několik hodin předem včetně místa, kde spolutvůrce Slavností svobody Pavel Rogl vystavil vojenská historická vozidla Jeep Willys, GMC a Dodge. 
       Policisté celý prostor uzavřeli a pyrotechnik ho pečlivě zkontroloval. Na místě byli strážníci, uniformovaní policisté, kriminalisté, příslušníci Útvaru na ochranu ústavních činitelů a nechyběl ani odstřelovač na střeše Nového divadla či policejní vrtulník, který vše monitoroval z výšky.
     Přítomní novináři, kteří na rozdíl od veřejnosti mohli až ke vchodu do budovy, prošli již o den dříve prověrkou a na místě jim byla prohledána zavazadla, a poté byli ještě zkontrolováni psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin.

     Na místo jako první přijel konvoj ministra Petříčka, kterého na místě přivítal primátor Martin Baxa. Následně dorazil daleko větší konvoj amerického ministra, kde již mimo českých policistů byli i američtí osobní strážci. Ministr Pompeo přicestoval vozidlem Chevrolet Suburban, které američtí vládní představitelé v pancéřované verzi běžně používají.
     Proběhlo přivítání a poté již oba ministři vstoupili do muzea, kde je přivítal kurátor sbírek Ivan Rollinger.
     Po prohlídce muzea se oba ministři přesunuli již jen v jednom společném dlouhém konvoji asi třiceti vozidel na Americkou třídu k pomníku "Díky, Ameriko!" Samozřejmě i zde dlouho dopředu proběhla rozsáhlá bezpečností opatření stejně jako u Pekla. Oba ministři zde pronesli projevy a položili věnce ku příležitosti 75. výročí osvobození města, což byla náhrada za zrušenou květnovou akci, které se ministr Pompeo plánoval zúčastnit. Tyto plány však bohužel zmařila pandemie koronaviru. Ministr Pompeo mimo jiné zmínil, že sám byl kdysi vojákem, který v Evropě hlídal železnou oponu.
     Poté se celý konvoj přesunul do pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde oba ministři jednali mimo jiné o kybernetické bezpečnosti, opatřeních v rámci koronaviru a také o vztazích s Ruskem a Čínou. V rámci jednání samozřejmě ministr Pompeo a jeho manželka Susan, která ho doprovází, společně ochutnali plzeňské pivo.

     Pro Českou republiku i pro město Plzeň je velkou ctí, že právě zde ministr Pompeo svou cestu po Evropě zahájil.

     Celá událost proběhla bez jakýchkoli problémů.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.