Jak se v roce 2020 zbavit dluhů?

Nové oddlužení pomohlo již tisícům dlužníků

čtvrtek 9. ledna 19:03 , aktualizace 19:07

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Leden je pro řadu domácností finančně náročný a řada z nich nemá po vánocích ani na úhradu základních potřeb jako je jídlo nebo nájem. V souvislosti s tím se na naši redakci stále častěji obracejí čtenáři s dotazem, zda je možno se v letošním roce oddlužit za stejně výhodných podmínek, jako tomu bylo po novele insolvenčního zákona v roce 2019. Zeptali jsme se proto Mgr. Martiny Váňové z advokátní kanceláře CINK a partneři, jak je to s oddlužením v letošním roce a jak by měli dlužníci postupovat, aby se co nejsnáze dluhů zbavili.

Paní magistro, jak je to s oddlužením v letošním roce? Mají dlužníci stále možnost oddlužit se tak snadno jako v roce 2019?

     Ano, i pro rok 2020 zůstává zachována možnost oddlužit se za velmi výhodných podmínek s tím, že dlužník již neskládá peníze za sepis insolvenčního návrhu, nemusí označit své věřitele a pohledávky a pro úspěšné oddlužení již není vyžadováno, aby splatil minimálně 30% svých dluhů. Doporučuji proto s oddlužením neotálet a situaci řešit. Z naší praxe máme vyzkoušeno, že za stávajících podmínek na úspěšné oddlužení dosáhne téměř každý.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s oddlužením za loňský rok? Co Vás nejvíce překvapilo?

     Tak zkušeností máme celou řadu, každopádně nás v loňském roce překvapil zájem dlužníků o zpracování oddlužení, kdy jen v naší kanceláři došlo k nárůstu insolvenční agendy o 1627%.
     Na druhou stranu nás překvapilo i to, že řada věřitelů si nehlídá, zda je dlužník v insolvenci. Po novele zákona již dlužník řešit, jaké má pohledávky, nemusí, a je tak povinností věřitele pravidelně kontrolovat insolvenční rejstřík, zda se jeho dlužník nenachází v úpadku. Díky tomu mnozí věřitelé o své peníze zcela přijdou.
     V konečném důsledku tak dlužníci řeší podstatně menší objem dluhů, než při podání návrhu na oddlužení skutečně mají.

Co můžete doporučit dlužníkům, aby byli se svým oddlužením úspěšní a jejich dluhy neskončily návštěvou exekutora a zabavením veškerého majetku?

     Určitě bych doporučovala oddlužení neodkládat a realizovat jej co nejdříve. Čím dříve se návrh podá, tím dříve bude dotyčný bez dluhů a již samotným podáním zabrání dalším krokům exekutora včetně zabavení dlužníkova majetku.
     V naší kanceláři jsme za loňský rok realizovali několik set případů a téměř ve všech se nám podařilo situaci dlužníka úspěšně vyřešit.
     Naše advokátní kancelář má propracovaný systém, který umožňuje rychlé zpracování a podání oddlužení s tím, že jeho úspěšnost byla již vyzkoušena na stovkách případů, a víme, že tento postup je úspěšný a akceptovaný příslušnými insolvenčními soudy.

     V případě zájmu o realizaci oddlužení stačí vyplnit TENTO FORMULÁŘ a o zbytek se již postará naše advokátní kancelář. 

     Děkujeme Mgr. Martině Váňové z advokátní kanceláře CINK a partneři za její cenné rady a držíme našim čtenářům palce, aby se jim podařilo dluhy úspěšně vyřešit a do budoucna se do podobné situace již znovu nedostali. Současně odkazujeme na naše dřívější články Oddlužení začalo, teď má šanci každý a Zkušenosti nového oddlužení, kde jsou veškeré informace o tom, jak oddlužení probíhá, podrobně popsány.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.