Foto

Je libo marjánku ze žumpy?

Velice sofistikovanou skrytou pěstírnu vybudoval v septiku

31. října 2019 10:25 , aktualizace 10:41

Drogy

Partner článku – Prestol Holding

     Velice vynalézavého pěstitele marihuany se v uplynulých dnech podařilo odhalit a obvinit policistům na Tachovsku.
     Kriminalisté zjistili, že si muž minimálně od března loňského roku do doby jeho zadržení, tedy 15. října, zajistil vybavení, pomocí kterého zařídil dva pěstební stany a vybudoval si tak indoor pěstírnu v místnosti domu svého příbuzného v malé obci na Plánsku.
     "V této pěstírně za pomoci umělých hnojiv postupně vypěstoval a nejméně v pěti sklizních také sklidil minimálně 350 rostlin indického konopí. Rostliny pak sušil v dalším stanu, který si za tímto účelem v objektu vybudoval. Z vypěstovaného konopí získal kolem 1 900 gramů drti s obsahem THC," uvedla tisková mluvčí policie.
     Drogu muž používal pro vlastní potřebu, ale i pro distribuci dalším osobám.
     Policistům se ale podařilo v domě odhalit ještě jednu, tentokrát velice důmyslně skrytou pěstírnu. Tu totiž muž vybudoval v místnosti, upravené z bývalého septiku pod podlahou domu. Bývalou žumpu muž pro účely pěstování konopí upravil a přístupná byla pouze kovovým poklopem v podlaze.
     "V této sofistikovaně ukryté místnosti minimálně od letošního února do letošního září ve třech případech postupně vypěstoval vždy 100 rostlin konopí, kdy ze tří sklizní získal 4 500 až 5 100 gramů marihuany. V době zadržení muž v bývalém septiku a v jednom ze stanů, který se nacházel uvnitř domu, obhospodařoval 100 kusů vzrostlých rostlin konopí," pokračovala mluvčí policie s tím, že další pěstební stan se sazenicemi konopí byl objeven v místě svého trvalého bydliště muže v téže vesnici.
     Kriminalisté zjistili, že obžalovaný muž získanou drogu distribuoval minimálně od října roku 2017 nejméně třem osobám a od března loňského roku k těmto uživatelům přibylo dalších sedm odběratelů.
     Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor a pozemků kriminalisté nalezli a zajistili čtyři plně vybavené pěstební stany s příslušnou elektrotechnikou a vzduchotechnikou, různá hnojiva a chemické prostředky v celkem 17 kanystrech, více než 100 rostlin konopí v různých stádiích růstu a přes 2 kilogramy sušiny, která při provedeném testu reagovala jako marihuana. Kromě toho kriminalisté zajistili další věci spojené s pěstováním konopí a distribucí marihuany.
     "Na základě provedeného šetření, výslechů a domovních prohlídek mohl policejní komisař v uplynulých dnech zahájit trestní stíhání 34letého muže, kterého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," zakončila mluvčí policie.

Foto: PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost