Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Jeden den hlídky strážníků

V průběhu jediné směny strážníci řešili opilce, nález mrtvého člověka, požár, žebráka i nepořádek

13. prosince 2023 16:59 , aktualizace 16:59

Alkohol Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Ski klinovec


     Mnoha lidem se zdá, že práce strážníka městské policie je jednotvárná, a naivně si myslí, že se strážníci zabývají hlavně "buzerací" řidičů či nasazováním "botiček". Je to ale právě naopak a práce strážníků je mnohem rozmanitější.

     Pojďte se společně s námi podívat například na to, co vše strážníci ze stanice Územně strážní služby řešili během pondělní služby.

     "Nastoupili jsme odpolední směnu a jedna z našich prvních zastávek byla u partičky bezdomovců bavících se popíjením alkoholu v sadech Pětatřicátníků. Tři muže a dvě ženy jsme důrazně poučili o platnosti městské vyhlášky zakazující popíjení alkoholu na některých veřejných místech, skupinka poté dobrovolně z místa odešla a my se vydali dál," popsali strážníci začátek směny.

     "Jen pár okamžiků poté přišla žádost od kriminalistů o spolupráci při identifikaci nalezeného těla mrtvého muže u Božkovského hřbitova. Díky podrobné místní a osobní znalosti, kterou jsme nabyli během služeb, se nám zemřelého podařilo ztotožnit jako člena místní skupiny bezdomovců a s dobrým pocitem, že jsme kolegům od policie pomohli ve vyšetřování, jsme pokračovali," uvedli strážníci k dalšímu případu. 

     "Následovalo hlášení, že na Anglickém nábřeží vypukl požár, který ochromil městskou hromadnou dopravu. Spěchali jsme na místo, abychom uzavřeli společně s policisty prostor lávky a nikdo jiný se k místu zahoření, kromě zasahujících hasičů nedostal," pokračovali strážníci.
     O tomto požáru jsme informovali v článku Za včerejším velikým výpadkem městské hromadné dopravy stojí bezdomovci.

     "Po obnovení provozu jsme vyrazili na hlídku na vánoční trhy na náměstí Republiky, kde se snažíme působit především preventivně vůči možným kapsářům. Na chvilku jsme ještě museli odběhnout k jedné z místních kaváren, kde se usadil muž, který obtěžoval kolemjdoucí a snažil se po nich vyžebrat nějaké finanční prostředky. A po vyřešení tohoto muže jsme se ještě museli postarat o dvojici dělající  nepořádek u bočního vchodu do katedrály sv. Bartoloměje," zakončili strážníci. 

Foto MP

Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.