Foto Video

Na dálnici zadrželi jedenáct migrantů

Uprchlíky z Afghánistánu, Bangladéše a Somálska ukryté v kamionu prozradil tlukot srdcí

pátek 14. února 23:17 , aktualizace sobota 15. února 00:34

Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     V noci ze čtvrtka na pátek prováděli policisté cizinecké policie ve spolupráci s dopravními policisty a Celní správou ČR kontrolní akci pod názvem „Kamion“, která probíhá od ledna tohoto roku na celém území České republiky. 
     "Tato akce je zaměřena především na odhalování nelegálního pobytu cizinců a s tím souvisejícího protiprávního jednání spočívajícího v porušování zákona o pobytu cizinců na území České republiky, o azylu, dále na dodržování veřejného pořádku a také pátrání po hledaných osobách a věcech. Policisté se při provádění policejní akce zaměřují především na oblast tranzitní migrace realizované pomocí mezinárodní kamionové přepravy," popsala tuto akci mluvčí policistů.

Prozradil je tlukot srdce

     V prvních pátečních minutách zastavili policisté na dálnici D6 nedaleko Sokolova kamion s rumunskou registrační značkou, který řídil osmatřicetiletý řidič, s kterým jel ještě jeho dvaačtyřicetiletý spolujezdec. Policisté mimo jiné použili jako při každé obdobné kontrole Heartbeat detektor. 

     Heartbeat detektor je přístroj, díky němuž se dá zjistit, zda se ve vozidle neukrývá osoba. Po připojení diod na návěs se prostřednictvím detektoru snímá srdeční tep na základě tlukotu srdce.

     Detektor v tomto případě potvrdil srdeční činnost několika osob, které se ukrývaly uvnitř vozidla. Po provedených opatřeních bylo nákladní vozidlo odplombováno a uvnitř se, v nákladovém prostoru za řadou beden, nacházelo celkem jedenáct nelegálně převážených cizinců. 
     "Dle dosavadního zjištění by se mělo jednat o muže ve věku od 16 do 36 let. Všichni cizinci byli zajištěni a převezeni na policejní oddělení k provedení nezbytných procesních úkonů. Řidič i jeho spolujezdec byli zadrženi a policisté je také převezli na policejní služebnu," uvedla mluvčí policie s tím, že kriminalisté s řidičem i jeho spolujezdcem zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. 
     Podle našich informací cizinci tvrdili, že jsou z Afghanistánu, Bangladéše a Somálska a kamion mířil do Německa.


 Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.