Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Pátrací akce v dolu Jeroným skončila, muže našli mrtvého

Celý zásah trval deset hodin, účastnilo se ho 10 jednotek hasičů, USAR team, báňská záchranná služba a policejní potapěči

sobota 13. ledna 06:49 , aktualizace 11:08

Pátrání


     Včera jsme informovali o záchranné akci, kdy se pátralo po muži, kterého v pátek odpoledne smetl proud vody v dole Jeroným u Sokolova, když tam společně s kolegou prováděli v rámci svého zaměstnání průzkum.
     Podle prvotních informací se utrhla část stěny a vyvalilo velké množství vody ze zatopené šachty. Jeden z mužů stačil uskočit, druhého ale proud vody s troskami smetl a odnesl neznámo kam.


     Na místě bylo nasazeno deset jednotek hasičů, z Prahy dorazil USAR team vybavený speciálním zařízením, báňská záchranná služba a potapěči z krajské zásahové jednotky z Plzeňského kraje.

     Podle mluvčího hasičů je místo události ve štole zhruba 400 metrů od vstupu. Během noci byly propátrány všechny dostupné prostory až na místo, které bylo zatopeno vodou. Báňští záchranáři tam provedli stabilizaci místa, které hrozilo spadnutím a nasadili čerpadla pro odčerpání zatopeného prostoru. 

     "Během necelých dvou hodin jsme odčerpali vodu do hloubky tří metrů ze zatopené části a poté nalezli tělo pohřešovaného muže bez známek života. Provedli jsme jeho vyproštění a transport z podzemí," uvedl nám dnes ráno mluvčí hasičů.


Původní článek:

Muže v podzemí strhla voda, na místě probíhá rozsáhlá záchranná akce

     Rozsáhlá pátrací akce právě v tuto chvíli probíhá v podzemí dolu Jeroným, což je zaniklý cínový důl na území obce Rovná v okrese Sokolov, který se svoji ojedinělou zachovalostí a rozlehlostí řadí mezi nejvýznamnější památky svého druhu v Evropě.

     K události, při které se jeden člověk ztratil, došlo podle prvotních informací již v půl dvanácté dopoledne při provádění průzkumu, kdy se měla utrhnout část stěny a vyvalit voda ze zatopené šachty. Jeden z mužů stačil uskočit, druhého ale proud vody s troskami smetl a odnesl neznámo kam.

     Podle dosavadních informací muž, kterému se podařilo troskám vyhnout, o situaci vyrozuměl svého nadřízeného a po zmizelém kolegovi nejprve pátrali sami. Záchranné složky přivolali až po třetí hodině odpoledne. Na místo vyjeli hasiči, kteří po pohřešovaném pátrají ještě v tuto chvíli.

     "Zasahujeme v dole Jeroným, kde je v podzemí pohřešovaná jedna osoba. Na místě jsou všechny složky IZS a Báňská záchranná služba," uvedl tiskový mluvčí hasičů s tím, že více informací v současné chvíli není k dispozici. Má se jednat o asi šedesátiletého muže.

     Policie v místě zásahu uzavřela dopravu kvůli zvýšenému pohybu vozidel záchranných složek. "Muže se ani po několika hodinách bohužel nepodařilo nalézt. Na místo byli povoláni potápěči ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří se do pátrání přímo v dole Jeroným taktéž zapojí," uvedla nám mluvčí policie.

Foto PČR