Zřejmě zloděj specializovaný na kola řádí v Domažlicích

Již sedmý případ odcizeného jízdního kola za letošek šetří policie

pátek 24. května 09:45 , aktualizace 11:11

Krádež

Partner článku – ZOXO

     Zvýšený počet krádeží jízdních kol zaznamenali policisté na Domažlicku.
     K zatím poslední krádeži došlo včera mezi 13:30 a 14:15 v Baarově ulici v Domažlicích, kde pachatel odcizil ze zahrady rodinného domu pánské horské jízdní kolo značky Author Revolt zeleno bílé barvy v hodnotě 18 tisíc korun, které zde majitel odložil opřené o zeď.
     "Policisté Obvodního oddělení Domažlice ještě toho dne obdrželi oznámení, na jehož základě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež," sdělila nám tisková mluvčí policie.
     Policisté provedli důkladné ohledání místa činu a okolí a po pachateli i po odcizeném jízdním kole pátrají.
     
     Vzhledem k tomu, že se jedná již o sedmý případ od začátku letošního roku, kdy došlo k odcizení jízdního kola, policie radí, jak si kolo bezpečně zajistit a předejít tak krádežím:

     • při odstavení jízdního kola na ulici použijte vždy bezpečnostní zámek a snažte se kolo připoutat k pevnému bodu (bezpečnostní stojan, zábradlí, sloup)
     • pokud ukládáte jízdní kolo do společných prostor domu, dbejte na uzavírání vstupních dveří do objektu, ale i do společných prostor, kde jsou kola uskladněna a i zde využijte bezpečnostní stojan nebo systém
     • zabezpečení jízdního kola pomocí zabezpečovacího systému je třeba využít i při ukládání kola do sklepní kóje a na balkony
     • ani odstavená jízdní kola na vlastním pozemku neponechávejte volně odložená, i zde je nutno svá jízdní kola ochraňovat, a to opět využitím bezpečnostního systému a nebo uložením do přilehlých prostor pod bezpečnostním zámkem

Foto ilustrační, mělo by odpovídat poslednímu ukradenému kolo


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.