Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Záchrana dalšího káněte

Dravec byl podle všeho sražen autem a bez pomoci by uhynul

Autor: Karel Aleš středa 13. března 10:35 , aktualizace 10:36

Městská policie Zvířata

Partner článku – Toyota Dolák


     V neděli odpoledne vyjížděli strážníci z odchytové skupiny do Plzně Radobyčic, kde byl oznámen pohyb zřejmě zraněného dravce, kterému se přes veškerou snahu nedařilo vzlétnout.


     Strážníci dravce objevili na poli, zjistili, že jde o káně lesní a dle jeho stavu i chování vyhodnotili, že bylo pravděpodobně sraženo autem.
     Pomocí podběráků se po chvíli podařilo zraněného dravce odchytit a následoval převoz do záchranné stanice živočichů v Plzni.

     "Po převozu na záchrannou stanici živočichů bylo u dravce zjištěno poranění hlavy. Opeřenec nadále zůstává v péči ošetřovatelů, ale jeho uzdravení a vypuštění zpět do přírody vypadá nadějně," uvedla nám mluvčí městské policie.


     Podobný případ se nedávno stal i našemu čtenáři Honzovi, ten v sobotu 2. března odpoledne zachránil káně uvízlé uprostřed pole v meliorační trubce.

Záchrana zraněného káněte

     "Jsem člen skupiny Detektoring Plzeň a byl jsem hledat v poli mezi Borovy a Červeným Poříčím. Slyšel sem divné zvuky z betonové roury ústící v poli, takže jsem se tam šel podívat a uvnitř jsem uviděl nějakého ptáka, evidentně dravce. Bylo mi jasné, že bez mé pomoci by tam zahynul, takže jsem zavolal kamarádovi, pro jistotu, aby věděl kde jsem, a spustil jsem se do té roury," popsal nám Honza.

     Honzovi se podařilo dravce z trubky vyprostit a bezpečně dostat na pole. "Pak jsem si sehnal číslo na záchrannou stanici ptactva, kde jsem se domluvil na dalším postupu s panem Makoněm. Ten mi řekl, že jsem zachránil mladé káně. Poslal jsem mu i videa, jak na tom káně je, že se již snaží samo vzlétnout, a shodli jsme se na tom, že ho mám nechat na místě, že až mu vyschnou letky, tak samo odletí," dokončil Honza.


 Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.