Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pro dítě s podezřením na zranění páteře letěl vrtulník LZS

Místostarosta ocenil pohotový zásah všech záchranných složek

Autor: Karel Aleš pondělí 19. února 11:12 , aktualizace 11:18

Hasiči Městská policie Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical


    V pátek okolo šesté hodiny odpoledne došlo ve Františkových Lázních ke zranění chlapce, který spadl ze stromu během hry s ostatními dětmi.

     Z místa bylo hlášeno jeho zranění s podezřením na poranění páteře, takže k události vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale z letiště v Líních vzlétl i vrtulník LZS.

     Strážníci městské policie uzavřeli prostor pro přistání vrtulníku LZS a pomohli hasičům při jeho navádění k přistání. Záchranáři si okamžitě po dosednutí vrtulníku převzali do péče zraněného chlapce, kterého následně při vědomí a v doprovodu jeho maminky letecky transportovali do nemocnice. "Nezletilého chlapce jsme s podezřením na vážné poranění zad transportovali na Urgentní příjem do Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám letečtí záchranáři.

     "K události mohu uvést, že přibližně osmiletý chlapec spadl zhruba z čtyřmetrové výšky ze stromu. Děkuji tímto Městské policie Františkovy Lázně i všem záchranným složkám, které byly okamžitě na místě," uvedl později místostarosta Ivo Mlátilík.

Foto: MP Františkovy Lázně

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.