Foto

Korbu si prosím před vyjetím dejte dolů!

Zapomnětlivý řidič způsobil půlmilionovou škodu

12. listopadu 2021 08:16 , aktualizace 09:07

Nehody

Partner článku – Prestol Holding

      Ve středu 10. listopadu krátce po poledni došlo poblíž Vřesové na Sokolovsku k dopravní nehodě, při které nákladní vůz vážně poškodil vedení vysokého napětí. "Pětatřicetiletý řidič nákladní soupravy složené z vozidla značky MAN a návěsu zřejmě zapomněl po vykládce sklopit korbu sklápěčky návěsu. Následně došlo při vyjíždění z plaviště k nárazu této zdvihnuté korby sklápěčky do drátů vysokého napětí," popsal tiskový mluvčí policie s tím, že došlo ke stržení drátů vysokého napětí, zlomení dvou sloupů vysokého napětí a ohnutí třetího.
      Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, škoda na poškozených drátech a sloupech vysokého napětí ale byla předběžně odhadnuta na částku půl milionu korun.
      "Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem, policistům na výzvu navíc nepředložil řidičský průkaz a lustrací bylo dokonce zjištěno, že vozidlo značky MAN, a ani návěs, již nemají platnou technickou prohlídku," doplnil mluvčí policie s tím, že přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost