Foto

Koťata v papírové krabici někdo odložil u plotu

Zaměstnanci útulku na Borských polích přijali další maličkaté strávníky

úterý 23. května 21:15 , aktualizace 21:22

Zvířata

Partner článku – Klimahome


     S dalším případem lidské hlouposti a bezohlednosti se opět setkali zaměstnanci Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni. V neděli v dopoledních hodinách kdosi odložil u plotu útulku papírovou krabici s pěti, zhruba měsíčními koťaty, která předčasně odebral jejich matce. Krabice byla otevřená, koťata z ní vybíhala na přilehlou vozovku a jedno z nich se dokonce snažilo prolézt skrz plot do výběhu, ve kterém se v tu chvíli pohyboval pes. 

      Zároveň ale strážníci a ošetřovatelé pracující v útulku připomínají, jak se v případě nálezu koťat zachovat: "Pokud koťata najdete ve volné přírodě, tak je vhodné je na místě ponechat, protože je velmi pravděpodobné, že nejsou opuštěná. Jejich kočičí máma bude s největší pravděpodobností nedaleko a shání pro sebe potravu. Lidé velmi často v dobré víře taková koťata odnesou, ale v podstatě je matce ukradnou a navíc jí tím způsobí zdravotní komplikace, protože se jí zanítí mléčné žlázy."

    Dále zaměstnanci útulku prosí majitele koček, aby se chovali zodpovědně a své kočky nechávali kastrovat, protože opuštěná koťata pak velmi často končí v útulku.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.