Foto

Záchrana koťátek uvězněných pod střešní krytinou

Hasiči koťata vyprostili a předali je do péče sousedům

Autor: Jana Holá středa 12. června 12:19 , aktualizace 13:03

Hasiči Zvířata


     Včera v jedenáct hodin dopoledne hasiči vyjížděli do Michalových Hor na oznámení, že pod střešní krytinou zahradního domku zůstalo uvězněno několik koťat.

     Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že trojice koťat se z prostoru pod eternitovou střechou nemůže sama dostat a ani jejich kočičí máma k nim nemá přístup. Samozřejmě tak hrozilo, že koťata bez pomoci pod střechou uhynou.

     Hasiči museli k vysvobození koťat částečně rozebrat střešní krytinu, načež zvířátka snesli na zem a předali je do péče sousedům, tak aby je jejich maminka snadněji nalezla.


O podobném případu, kdy hasiči zachraňovali kočku jsme informovali včera:

Záchrana vyděšené kočičky ze střechy domu

     Včera po deváté hodině dopoledne vyjížděli hasiči na Americkou třídu v Plzni na pomoc ženě, jejíž kočka utekla na střechu domu a hrozil její pád z několika pater.

    Hasiči ke kočce vystoupali pomocí výškové plošiny, vyplašené zvířátko se však k cizím lidem odmítalo přiblížit a stále utíkalo. Hasiči proto majitelku vybavili ochrannou přilbou, zajistili ji v koši plošiny pomocí opasku a vrátili se s ní na střechu.
     Přítomnost známé osoby kočičku konečně uklidnila a mohla tak být odchycena a v náručí majitelky snesena na zem.

    Hasiči pak ještě majitelce pomocí vybavení ze zdravotnického batohu ošetřili několik škrábanců, které od vystresované kočičky utrpěla a celý zásah mohl být ukončen.

Foto HZS a KP

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.