Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Boj o život psa uvězněného pod zemí

K pejskovi uvízlému v trubce se museli hasiči velmi náročně prokopat

10. května 2023 12:41 , aktualizace 13:29

Hasiči Záchrana života Zvířata


     Včera po desáté hodině večer vyjížděly dvě jednotky hasičů do Koutu na Šumavě na Domažlicku na oznámení o psu uvízlém v odpadní rouře pod zemí. Pejsek vlezl do plastové roury, ve které se ale nemohl otočit a nedařilo se mu ani vycouvat, takže pokračoval stále dál, již ale samozřejmě bez jakékoli šance se dostat ven.

     Protože nebyla jiná možnost, jak psíka ze smrtelné pasti dostat, hasiči se museli k trubce prokopat. Pomocí ručního nářadí odkryli část trubky ve více než metrové hloubce a poté opatrně vyřízli její část.

     "Pejsek byl zakleslý v přibližně dvacet centimetrů široké trubce asi 1,2 metru pod povrchem," uvedl nám mluvčí hasičů a poskytl nám fotografie, ze kterých si můžete udělat představu, jaké úsilí hasiči na vynaložení psíka vynaložili.

     Následně se hasičům podařilo pejska bez zranění vysvobodit a předat ho šťastné majitelce.

Foto: HZS

     Jedná se během včerejška dokonce o druhý případ, kdy hasiči zachránili pejska před jistou smrtí. O druhém, v podstatě zázračném případu jsme již informovali včera:

Ztracený Argo téměř měsíc přežíval ve štole

     Majiteli se ve Stříbře 15. dubna ztratil jeho chlupatý kamarád jménem Argo, což je malý, sedmikilový Border terier.
     Páníček po něm pátral, vylepoval plakáty, ale stále nic a po Argovi jako by se zem slehla. 

     Dnes po poledni nedaleko Stříbra pátrali hasiči po vhodné lokalitě k provedení cvičení a v uzavřené štole Nový Prokop jeden z nich cosi zahlédl. Hasič se podíval blíže a zjistil, že jde o malého, unaveného a hlavně značně vyhublého pejska. 
     Hasič si samozřejmě okamžitě na místo přivolal kolegy a psíka ze štoly pomocí lezeckých prostředků zachránili.

     Jak jste jistě pochopili, jednalo se o malého Arga, kterého si na místě převzala městská policie a kontaktovala majitele, který si pro pejska v tuto chvíli jede.

     Stříbrským hasičům patří velký dík a Argovi i jeho páníčkovi gratulujeme ke šťastnému shledání, které se po takové době prožité ve štole rovná spíše zázraku!

Foto HZS

Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.