Foto

Máte krevní skupinu A-? Pomoci můžete i Vy!

Výzvu transfúzní stanice vyslyšeli mimo jiné i strážníci městské policie

pondělí 9. května 12:37 , aktualizace 14:12

Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Fakultní nemocnice Plzeň minulý týden zveřejnila prosbu o pomoc, kdy kvůli nedostatku krve A- vyzvala dárce této skupiny k návštěvě transfúzní stanice.
     "Prosíme dárce krevní skupiny A-, aby přišli na odběr, pokud mohou. Interval mezi odběry je nyní pro A- zkrácený pro muže na 8 týdnů a pro ženy na 12 týdnů. Pokud již nebude možné se objednat, A- mohou i bez objednání. Pro ostatní dárce platí běžné intervaly zvaní a objednání," uvedl na svých facebookových stránkách tým Transfuzního oddělení FN Plzeň. 


     Tuto výzvu vyslyšeli také strážníci Městské policie Plzeň a ačkoli kvůli nemocni nemohl dorazit všichni, kteří se na darování rozhodli podílet, sešlo se dnes dopoledne v plzeňské transfuzní stanici darovat krev šest strážníků, z nichž někteří již za sebou mají již tři desítky odběrů a přivedli s sebou i dva kolegy prvodárce.

     Vzhledem k tomu, že stav zásob krve skupina A- je k dnešnímu dni na pouhých 44 procentech, stále platí výzva pro dárce této krevní skupiny i zkrácení intervalů mezi odběry pro ně.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.