Foto Video

Kriminalisté hledají svědky tragické nehody letadla

Viděli jste havárii letadla nebo jste si jeho let před tím natočili?

pátek 5. srpna 14:04 , aktualizace 14:10

Nehody Smrt

     Kriminalisté hledají svědky tragické letecké nehody, která se stala v úterý 2. srpna přibližně v půl páté odpoledne na silnici mezi obcemi Rokycany a Osek. Z dosud přesně nezjištěných příčin tam došlo ke zřícení bezmotorového letadla s pilotem, které několik set metrů za obcí Rokycany směrem na Osek dopadlo na projíždějící osobní automobil.

     "V souvislosti s tím kriminalisté žádají přímé svědky letecké nehody, kteří pomáhali na místě bezprostředně po jejím vzniku a nebyli ještě k věci vyslechnuti, aby se osobně dostavili na oddělení obecné kriminality v Rokycanech na adrese Svazu bojovníků za svobodu 68, Rokycany, popřípadě zavolali na linku 158. Dále jsou pro policisty důležité jakékoliv kamerové záznamy zachycující letadlo i v době před nehodou," uvedla mluvčí policie a požádala o zveřejnění této relace.

     


Původní článek

     Dnes odpoledne kolem půl páté došlo na silnici číslo 232 mezi Osekem a Rokycany k tragické letecké nehodě. Dle prvotních informací došlo k pádu bezmotorového letadla na osobní automobil.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, vzlétl vrtulník LZS, samozřejmě policie a také vyšetřovatel z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

    Větroň zezadu narazil do vozu Škoda Octavia řízeného ženou a jedoucího směrem na Rokycany. Čtyřčlenné posádce, kterou tvořili dva dospělí a dvě děti, se při střetu naštěstí nic nestalo, mladší pilot však bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem.

     Nehodu si na místě přebírají kriminalisté ÚO Rokycany a společně s pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod budou zjišťovat příčinu i veškeré další okolnosti nehody.

Foto: HZS, KP