Opilý lékař před policií utekl na střechu

Ukrajinský lékař ordinoval opilý a ohrozil vážně nemocného pacienta

pondělí 1. června 10:56 , aktualizace 11:22

Alkohol Cizinci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Naprosto nepochopitelného jednání se v noci na dnešek dopustil lékař z Ukrajiny sloužící na oddělení interny v Domažlické nemocnici.
     Policisté na místo vyjížděli před druhou hodinou ráno na oznámení, že jeden z lékařů zřejmě ordinuje pod vlivem alkoholu. V tomto stavu měl podle dosavadních informací jednoho z vážně nemocných pacientů nutit k fyzickému cvičení.
     Pacientův stav se kvůli lékařovu nepochopitelnému přístupu a praktikám zhoršil natolik, že ho musela zdravotnické záchranná služba ještě v noci transportovat do Fakultní nemocnice v Plzni.
     Hlídka lékaře, podle našich informací Ukrajince narozeného v roce 1981, nenašla. Lékařský pokoj, kde se měl opilý muž nacházet, byl uzamčen, takže na místo byli přivoláni hasiči, ti pokoj otevřeli, ale uvnitř se nacházely pouze láhve od alkoholu.
     Hasiči poté policistům asistovali při prohledávání nemocnice, až byl kolem páté hodiny ráno lékař nalezen, jak se ukrývá na střeše. Na výzvu policistů ze střechy slezl sám a podrobil se dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,6 promile.
     "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,” uvedla tisková mluvčí policie s tím, že bližší informace k případu zatím není možné sdělovat.
     Místní obyvatele celá událost překvapila, lékaře si podle nich dosud všichni chválili. Vedení Domažlické nemocnice se k celé věci zatím nevyjádřilo.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.