Foto Video

Leopold, zebra a prvňáčci

Školy byly dnes v obležení policistů i strážníků

pondělí 2. září 17:43 , aktualizace 17:47

Doprava

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.


Městská policie Plzeň

     Strážníci dnes u více než dvaceti škol nebo v jejich těsné blízkosti na křižovatkách dohlíželi na bezpečnost v dopravním provozu. Dohled u některých ZŠ bude probíhat celý první školní týden. 
     Strážníci se kromě dohledu nad dětmi zaměří i na respektování dopravní značky K+R a na správné parkování v přilehlých ulicích.     

Policie ČR

      První týden školního roku 2019/2020 zahájili policisté Městského ředitelství policie Plzeň zvýšeným dohledem na vybraných místech v blízkosti škol a školských zařízení. 
     V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ na vytipovaných přechodech pro chodce, především v blízkosti škol, policisté dopravní a pořádkové služby dohlíží nejen na správné přecházení vozovky, ale i na řidiče, zda se právě v rizikových místech chovají ohleduplně a dodržují obecně platné ustanovení silničního zákona.
     Policistka z oddělení tisku a prevence s oslovenými chodci zopakovala základní pravidla při přecházení vozovky přes přechod pro chodce a poté děti obdržely drobný dáreček. Cílem této akce je snížení nepříznivého vývoje dopravních nehod s účastí nezletilých chodců a preventivně působit na neukázněné řidiče.

Bezpečně s Leopoldem

      Na všechny prvňáčky v Plzeňském kraji dnes čekalo na školních lavicích překvapení. V rámci projektu „Bezpečně s Leopoldem“ si pro ně policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Plzeňského kraje a BESIPem připravili Balíček pro prvňáčky. V barevných školních deskách noví školáci našli rozvrh hodin, záložku do knížky, vystřihovánky, omalovánky, úkolníček, pracovní sešit „S Ferdou v autoškole“ a reflexní přívěsek na školní aktovku.
     V některých základních školách v Plzeňském kraji se prvňáčci mohli setkat s policistkou, která jim dárek osobně předala.
     Žáčkům 4. základní školy v Plzni pak předali balíčky všichni zástupci projektu. Kromě policie a krajského policejního maskota Leopolda, se předání osobně zúčastnila radní pro oblast životního prostředí a zemědělství, Mgr. Radka Trylčová, která děti přivítala ve škole a popřála jim úspěšný školní rok. Nechyběl ani zástupce BESIP Václav Ircing. Ten dětem připomněl, jak je důležité chovat se zodpovědně v dopravním provozu.
     Cílem projektu je upozornit malé školáky na důležitost dodržování pravidel bezpečnosti na cestě do školy a ze školy, ale také ve školních lavicích. Úkolníček je koncipován tak, aby provedl děti celým školním rokem. Každý měsíc je zaměřen na jednu situaci, která dětem vždy ukáže správnou a špatnou variantu. Pracovní sešit „S Ferdou v autoškole“ pak dětem pomůže zorientovat se v silničním provozu. Velmi důležitým prvkem je i reflexní přívěsek, se kterým budou děti lépe viditelné pro účastníky provozu na pozemních komunikacích.
     "Naším přáním je působit na žáky již v mladším školním věku tak, aby získali jistotu, že policistů se nemusí obávat, ale naopak se na ně mohou za všech okolností s důvěrou obrátit. Náš projekt nekončí předáním balíčků, ale za prvňáčky se vrátíme, až se trochu ve škole rozkoukají. V polovině roku za nimi přijde policistka nebo policista v uniformě, a pokud budou mít děti příslušné měsíce v úkolníčku vyplněny, dostanou od nás plyšového maskota v podobě policisty Leopolda nebo policistky Leontýnky. Na závěr roku pak pro děti připravujeme soutěž o hodnotné ceny," uvedla tisková mluvčí policie.

Culinka

     Nezahálí ale ani "Culinka", kterou jsme Vám nedávno představili v souvislosti s hudebním klipem "Psí přítel". Marta a Petr, kteří za projektem Culinka stojí, nám již tehdy prozradili, ve spolupráci se strážníky i policisty připravují další hudební klip, který by měl právě malým školákům názorně vysvětlit jak správně a bezpečně přecházet.


Culinku a klip "Psí přítel" jsme představili v článku: 

Psí přítel

Psí přítel

06. 08. 2019, 21:54

Není vám lhostejný osud opuštěných zvířat či máte malé děti? Tak tento článek je pro vás!


 
Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!