Lidé blbnou a to doslova. Dva případy, které normální člověk nepochopí.

S nožem v ruce vyhrožoval obsluze i cestujícím a další zase útočil mačetou kvůli párkům

31. května 2017 16:33 , aktualizace 16:42

Alkohol Napadení Zbraně

Zbraň: Nůž - Důvod napadení: Hádka

     Včera po jednadvacáté hodině zřejmě přeskočilo muži v prostoru vlakového nádraží v Sušici. Kvůli banální hádce zde vytáhl nůž a začal jím vyhrožoval obsluze zdejšího občerstvení. Následně začal muž vyhrožovat ublížením na zdraví ještě dalším osobám kolem a vše ukončil metáním skleněných půllitrů do kolejiště.
     „Na místo se dostavily hlídky policistů, podezřelého jednačtyřicetiletého muže z Tachova zadržely a podrobily ho dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,60 promile alkoholu. Muž byl následně eskortován do policejní cely,“ uvedla k případu tisková mluvčí policie.
     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví a případ dále prověřují.

Zbraň: Plynovka, mačeta a půllitr - Důvod napadení: Párky za 22 korun

     Druhý podobný případ se stal v jedné večerce na plzeňských Borech tuto neděli kolem půl desáté večer.      Vše začalo tak, že si majitel obchodu povšiml zákazníka, který údajně poničil jedno balení párků v prodejní ceně 22 korun tím, že nechtěně porušil plastový obal uzenin. 
     "Protože zákazník znehodnocené potraviny vložil zpět do regálu a nebyl ochoten škodu uhradit, dostal od provozovatele obchodu bez varování pěstí do obličeje. Následovala slovní šarvátka, během které se oba muži přesunuli před prodejnu," popsala mluvčí policie.
      Vše už mohlo skončit, jenže když se majitel obchodu vracel dovnitř, bacil ho znenadání zákazník skleněným půllitrem do hlavy. Pak se bitka přesunula zpět do prodejny, kde prodavačka, která všemu přihlížela, vytáhla mačetu a začali jí tlouct zákazníka po zádech. 
     Následně vytáhl majitel obchodu z pod pultu plynovou pistoli, natáhl ji a zamířil na zákazníka. Ten pochopil, že s půllitrem to zřejmě nevyhraje a dal se na úprk. 
     Ke zranění osob v tomto případě snad jen zázrakem nedošlo.

Foto: Ilustrační